Západní Kanada

Cesta divokou kanadskou přírodou

Termíny a ceny zájezdu

Termín: 27.5.-8.6.2021
Počet nocí: 11
Doprava: letecky
Stravování: snídaně
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 82 990,- Kč

Anotace

Pokud milujete přírodu a toužíte poznat její divokou tvář, Kanada je ta správná adresa. Vezmeme vás na cestu za těmi nejvýznamnějšími skvosty, které země javorového listu ukrývá. Strmé hory s věčně zasněženými vrcholky, jezera s neskutečně modrou třpytící se hladinou, fantastické vodopády, ledovcová pole...To vše je jen malý zlomek krásy, kterou příroda čaruje v úžasných národních parcích Kanady.

Užijete si pohodové procházky v čisté kanadské přírodě, vychutnáte příjemnou atmosféru Vancouveru, podíváte se do míst, která byla domovem majestátních dinosaurů a především si odvezete nádherné zážitky na celý život.

Na co se můžete těšit

 • 5 národních parků zapsaných na seznamu UNESCO
 • města Calgary a Vancouver hostující zimní Olympijské hry v roce 1988 a 2010
 • nejfotografovanější ledovcová jezera Moraine Lake a Lake Louise
 • divokou přírodu, hory a výhled na nejvyšší vrchol kanadských Skalnatých hor - Mount Robson
 • pozorování velryb u oblíbeného ostrova Vancouver Island

Proč s námi?

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program zájezdu je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z přírody a měst západní Kanady a zároveň si v příjemné atmosféře odpočinuli od všedních starostí.

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - CALGARY
Odlet z Prahy do Calgary s přestupem. Přílet, transfer z letiště a ubytování.

2. den: CALGARY - DOMOV DINOSAURŮ BADLANDS
Nejprve vás čeká prohlídka Calgary, hlavního města kovbojů, které se proslavilo především díky Olympijským hrám v roce 1988. Je také považováno za vstupní bránu do nejkrásnějších národních parků Kanady.

Poté už zamíříte do geografického regionu Badlands, který byl domovem majestátních dinosaurů. Zastavíte se na vyhlídce Horseshoe Canyon s fascinujícím výhledem na krajinu Badlands, která se zde utvářela až do období křídy, tedy 70 milionů let zpět. Poté se vydáte na kratší procházku po stezce Hoodoos, kde budete obdivovat pískovcové útvary s názvem Drumheller Hoodoos. Ty jsou považovány za ikony parku Badlands a zajímavý je především jejich jedinečný houbovitý tvar.

Na závěr dne si užijete prohlídku Královského Tyrrellova muzea paleontologie, které leží přímo ve zdejších paleontologických lokalitách. Můžete zde spatřit fosílie dinosaurů pocházející až z období svrchní křídy.

3. den: NP BANFF
Vydáte se do nejstaršího národního parku Kanady, Banff (UNESCO). Založen byl již v roce 1885 a vy zde budete moci obdivovat nádherné scenérie Skalnatých hor a krajinu plnou jezer a dalších přírodních zajímavostí. Uděláte si i panoramatickou zastávku u Hoodoos Fairy Chimneys, vysokých a štíhlých skalních věží, které pocházejí z doby ledové a jejichž název v překladu znamená "pohádkové komíny".

Zavítáte k vodopádům Bow Falls na řece Bow River a také k jezerům Minnewanka a Two Jack Lake. Užijete si jízdu lanovkou na vrchol hory Sulfur Mountain, odkud se vám naskytne nádherný pohled na národní park Banff.

4. den: NP KOOTENAY A YOHO - LAKE LOUISE - MORAINE LAKE
Vaší další zastávkou bude národní park Kootenay, kde si užijete procházku kolem Marble Canyon. Mramorový kaňon, jak v překladu zní jeho název, přináší fascinující podívanou. Průzračně čistý proud řeky Vermilion si zde divoce razí cestu mezi skalními soutěskami.

Podíváte se i k nádhernému jezeru Lake Louise, jež je jedno z nejfotogeničtějších míst Kanady. Pohled na celé jezero si krásně vychutnáte z výšky při jízdě lanovkou. Dalším nádherným jezerem, které si prohlédnete, bude slavné Moraine Lake, které je považováno za nejkrásnější jezero v celé Kanadě.

Pokračovat budete do národního parku Yoho (UNESCO), který se řadí k nejkrásnějším parkům v této oblasti.

5. den: NP JASPER - LEDOVEC COLUMBIA ICEFIELD - VODOPÁDY ATHABASCA
Čeká na vás další nádherný národní park s nezapomenutelnou přírodou. Jasper je největší park v kanadských Skalnatých horách s úctyhodnou rozlohou více než 10 tisíc km². Cestou si uděláte zastávku u ledovce Columbia Icefield, který leží v nadmořské výšce 3 000 m. Fakultativně budete mít možnost vyjet na jeden z ledovců (Athabasca glacier) a prohlédnout si tak jeho krásy zblízka. Budete pokračovat k působivým vodopádům Athabasca, kde si uděláte pohodovou túru.

Navštívíte Maligne Canyon a užijete si pohledy do strmých propastí, v nichž můžete sledovat protékající řeku. Poté se vydáte k jezeru Maligne, v jehož modré hladině se zrcadlí okolní pohádková krajina. Fakultativně si můžete vychutnat projížďku lodí po jezeře.

6. den: REZERVACE MOUNT ROBSON - NP WELLS GRAY
Vydáte se na cestu do centrální části Britské Kolumbie, Sun Peaks. Cestou si uděláte zastávku u rezervace Mount Robson, kde se pokocháte pohledem na nejvyšší vrchol v kanadské části Skalnatých hor - Mount Robson. V národním parku Wells Gray si pak ještě prohlédnete úchvatné vodopády Helmken a Spahat.

7. den: MĚSTO WHISTLER
Na rozdíl od předchozích dnů se tentokrát nevydáte poznávat krásy přírody, ale navštívíte kanadské město Whistler. Vyrostlo v údolí vysokých hor, které ho obklopují ze všech stran a proslavilo se především díky Olympijským hrám, které se konaly v roce 2010 ve Vancouveru. Whistler hostil několik disciplín a navíc zde měla základnu i Olympijská vesnička. Město je poměrně mladé a za svou architekturu získalo již několik designérských ocenění. Bývá také označováno za jednu z nejlepších lyžařských oblastí v Severní Americe.

Po prohlídce města si budete moci fakultativně dopřát odpočinek v místních termálních lázních. Ti, kdo nebudou chtít relaxovat, ale poznávat další krásy kanadské přírody, je připravena možnost krátké pěší procházky k jezeru Lost Lake či Green Lake, v závislosti na fyzických a časových možnostech.

8. den: VODOPÁDY SHANNON - NANAIMO
Čeká vás cesta do města Nanaimo. Uděláte si krátkou zastávku u vodopádů Shannon, které jsou obklopeny panenskou přírodou. Poté už budete pokračovat trajektem. Po příjezdu osobní volno a odpočinek.

9. den: POZOROVÁNÍ VELRYB - VICTORIA
Po příjezdu do Victorie si užijete nevšední a nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování velryb. Tito obrovští savci jsou obyvateli Tichého oceánu kolem Vancouver Island. Nejčastěji zde můžete spatřit plejtváka malého, keporkaka či plejtvákovce šedého.

Odpoledne si prohlédnete centrum Victorie, krásného města s typickým britským šarmem a koloniální architekturou. Prohlédnete si oblíbený přístav, budovu parlamentu a také proslulý Empress Hotel. Díky příznivému klimatu je Victoria známá také jako "město zahrad". Místní si dávají záležet na upravené zeleni a najdete tu také několik krásných parků plných květin.

10. den: VANCOUVER
Ráno navštívíte překrásné Butchartovy zahrady, které byly vysazeny na místě bývalého lomu a dnes patří k nejkrásnějším zahradám na světě. Čeká vás další plavba na palubě trajektu, tentokrát do Vancouveru. Město, jemuž se přezdívá "perla Pacifiku", je třetím největším v celé Kanadě. Je oblíbeným městem filmařů a natáčelo se zde mnoho kanadských i amerických filmů a televizních pořadů.

Během prohlídky budete mít možnost poznat čínskou čtvrť, která je největší v Kanadě a zároveň jednou z největších čínských čtvrtí v Severní Americe. Zavítáte do čtvrti Granville Island, která je považována za synonymum skvělého jídla a budete si moci projít místní trh s čerstvými potravinami. Při prohlídce města nezapomenete ani na známou historickou čtvrť Gastown.

Zájemci se mohou fakultativně vydat na vyhlídkovou věž Vancouver Lookout, která je místní dominantou a poskytuje 360° pohled na město.

11. den: MOST CAPILANO SUSPENSION - STANLEY PARK
Svůj předposlední den v Kanadě si užijete dobrodružstvím jen pár kilometrů od centra Vancouveru. Navštívíte totiž visutý most Capilano Suspension, který je dlouhý 137 metrů a je zavěšený mezi stromy ve výšce 70 metrů nad zemí. Naskytne se vám z něj úchvatný pohled na okolní zalesněnou krajinu a vychutnáte si netradiční zážitek v srdci přírodního parku.

Odpoledne se vypravíte do vancouverského Stanley Parku, který je největším městským parkem v celé Kanadě. Většinu jeho plochy zaujímá les a procházet se tu můžete až po 200 kilometrech chodníků a cest.

12. den: ODLET
Odlet z Vancouveru do Prahy.

13. den: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla. 

Podrobnosti k ceně

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Calgary a Vancouver - Praha s přestupem v Londýně včetně všech poplatků
 • ubytování 11 nocí ve 3*/4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím.
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • pozorování velryb
 • 2x plavba trajektem
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu s doprovodem z Prahy
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

 • příplatek od 18 490 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy
 • plavby lodí po jezeře Maligne (cca 1 365 Kč), výlet na ledovec Athabasca (cca 1 320 Kč)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • vyřízení elektronické vstupní registrace na území Kanady "eTA Electronic Travel Authorization - eTA" v hodnotě cca 7 CAD 

Důležité informace

Změna programu a odletového dne vyhrazena! Pořadí navštívených míst může být změněno.
Minimální počet účastníků: 20.

Pořadatelská CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Pro vycestování je nutné zařídit si elektronické povolení cest "Electronic Travel Authorization - eTA". Povolení eTA je pro bezvízové cestující v letecké dopravě od 10. 11. 2016 povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady.
Vzhledem k tomu, že vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem. Klienti si elektronické povolení zajišťují sami.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Upozorňujeme na nutnost sjednaní cestovního pojištění do Kanady.

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku pořádající cestovní kanceláře.
Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající CK. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající CK Delfín travel. Pořádající CK si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Facebook