Časté dotazy - ubytování

Časté dotazy k ubytování

  • Jaké typy ubytování je možné objednat?

Hotelové pokoje (HP) - jsou umístěné v hotelových budovách, případně v přízemních budovách s přímým vstupem zvenčí. Nejsou vybaveny kuchyňským koutem a v základní ceně bývá obvykle zahrnuto ložní prádlo, pobytová taxa, závěrečný úklid a není vyžadována kauce (konkrétní podmínky najdete u jednotlivých hotelů a mohou se lišit).

Apartmány - bývají umístěny v ubytovacích kapacitách, které označujeme jako RESIDENCE. Dle konkrétní kapacity se může jednat o samostatné nebo řadové, obvykle jedno či dvoupatrové budovy s jednotlivými apartmány. V některých případech jde i o větší budovy hotelového typu s více apartmány. Kromě platby za ubytování u nás v kanceláři ještě zákazníci platí přímo na místě ubytovatelům následující povinné poplatky - pobytová taxa, závěrečný úklid, vratná kauce + případné nepovinné poplatky - např. za ložní prádlo, ručníky, TV atp. (konkrétní podmínky najdete u jednotlivých kapacit a mohou se lišit).

Mobilhomy - zpravidla samostatné mobilní domky jsou součástí kempů. Poplatky na místě podobně jako u apartmánů.

Bungalovy - jednopatrové, samostatné domky, zděné nebo dřevěné jsou součástí kempů. Poplatky na místě podobně jako u apartmánů.

  • Jaké jsou nástupní dny a délky pobytu

Korsika & Elba

Pokud hledáte ubytování s možností vlastního vaření, tzn. ubytování v apartmánech, je během nejvyšší sezóny (červenec-srpen, někdy i polovina června-polovina září) ve většině případů velmi obtížné sehnat pobyt na jiný než týdenní turnus, přičemž nejčastějším dnem nástupu je sobota, případně neděle, několik kapacit má možnost nástupu i ve středu (pobytem středa-středa se dá vyhnout vyšším cenám trajektů o víkendu).

Chcete-li pobyt kratší nebo delší než 7 dní, je nejlepší si zajistit ubytování v hotelu, u pobytů nad 7 dní je možné si zajistit týdenní pobyt v apartmánu a případně dokoupit zbývající noci v hotelu.

Několik rezidencí a kempů umožňuje i kratší nebo delší pobyty, případně jiné nástupní dny, ale je jich velmi málo - podrobné informace o nástupních dnech a délce pobytu naleznete u jednotlivých kapacit v poznámce ceníků.

Naopak libovolně dlouhý pobyt s nástupem v kterýkoli den je zpravidla možné zařídit zpravidla v hotelech. Ubytování v hotelech je však cenově dražší, protože platíte veškeré služby a nemáte možnost vaření, což pobyt prodraží. Vzhledem k velikost Korsiky - cca 180 km na délku a 80 km na šířku - je většinu atraktivních míst možno navštívit z jednoho centrálního bodu. Dále je také možné vzít variantu ubytování na týden v apartmánů + prodloužení o 2-3 dny v hotelu nebo kempu.

Sardinie

V případě ubytování v apartmánech s vlastním vařením je během nejvyšší sezóny (červenec-srpen, někdy i polovina června-polovina září) ve většině případů velmi obtížné sehnat pobyt na jiný než týdenní turnus, přičemž nejčastějším dnem nástupu je sobota, případně neděle, několik kapacit má možnost nástupu i v libovolný den (pobytem ve všední dny se dá vyhnout vyšší cenám trajektů o víkendu).

Naopak libovolně dlouhý pobyt s nástupem v kterýkoli den je zpravidla možno zařídit v hotelech. Ubytování v hotelech je však cenově dražší, protože platíte veškeré služby a nemáte možnost vaření, což pobyt prodraží. Naopak u některých apartmánů lze doobjednat snídani nebo polopenzi v místní restauraci.

Facebook