Časté dotazy - trajekty

Časté dotazy k trajektové přepravě

  • Proč je lepší trajekt zakoupit v předstihu?

U trajektů to je podobně jako u letenek - čím dříve si trajekt zarezervujete, tím bude zpravidla levnější. S blížícím se termínem odjezdu trajektu se totiž cena zvyšuje.


  • Dá se trajekt koupit až na místě?

​Ano, trajektový lístek můžete zakoupit až v přístavu, nicméně je dost dobře možné, že nejžádanější trajekty budou již obsazené a vy se na něj již nedostanete, zejména pokud jedete větším autem, např. obytným vozem nebo s karavanem či vozíkem.


  • Plánuju cestu na Sardinii/Korsiku, ale nevím, kdy se budu vracet, dá se trajekt přes Vás zařídit i tehdy, když už budu na ostrově?

​Ano, trajekt Vám zajistíme, i když budete už na ostrově. Nicméně v tomto případě je potřeba brát v potaz, že musíte mít možnost trajekt uhradit, ať už jej zaplatíte vy přes mobil, anebo někdo z vašich blízkých.


  • Nechce se mi kupovat trajekt už teď, když cestuji až za půl roku, proč bych ho měl kupovat tak brzo?

Našim klientům doporučujeme trajekt zakoupit co nejdříve, a to zejména kvůli nižší ceně trajektu, ale také kvůli širšímu výběru trajektových spojení a menší obsazenosti trajektů. Pokud totiž např. cestujete s karavanem nebo vozíkem, může se stát, že už třeba v únoru nebo březnu na nejžádanějších trajektových spojeních nebude volné místo pro karavan či vozík.


  • Dají se kombinovat trajekty od různých společností

Ano, zakoupit trajekty od různých společností je možné.


  • Je možné po rezervaci trajektu změnit SPZ?

Ano, SPZ je možné doplnit víceméně až do dvou dnů před odjezdem trajektu.


  • Brzy mi skončí platnost OP/pasu, je možné jej doplnit později?

Ano, pokud si budete nechávat dělat nový pas nebo občanský průkaz, můžeme jej do systému doplnit později.


  • Co přesně znamená tzv. Nautel?

Kajuta Nautel znamená, že se na trajekt nalodíte večer před vyplutím trajektu, přičemž na trajektu si zakoupíte kajutu (cena se pohybuje v rozmezí 50-85 €), kde přespíte, a další den ráno trajekt vypluje dle jízdního řádu.

Např. trajekt má dle jízdního řádu vyplout dne 10. června v 08:00, tudíž v případě Nautelu se nalodíte večer 9. června zhruba mezi 21.-23. hodinou, noc z 9. na 10. června strávíte na trajektu v kajutě a trajekt vypluje ráno 10. června.

Tato služba je nicméně dostupná pouze na vybraných ranních trajektových spojeních na trase Livorno - Bastia.


  • Jaké jsou nejlepší trasy trajektů s ohledem na vzdálenost z ČR?

Nejžádanějším přístavem je Livorno v Itálii, přičemž tento přístav patří mezi ty, které jsou nejblíže k ČR. Nicméně trajekty vyplouvají i ze Savony nebo z Janova, které jsou přibližně stejně daleko jako Livorno. Další přijatelnou variantou je i přístav v italském městě Piombino, který se nachází asi 70 km jižně od Livorna.

Facebook