Východ USA a Kanada

Za krásami Niagarských vodopádů i slavných velkoměst

Termíny a ceny zájezdu

Termín: 12.-26.5.2021
Počet nocí: 13
Doprava: letecky
Stravování: snídaně
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 77 890,- Kč

Anotace

Seznamte se s východním pobřežím Spojených států, které ukrývá nesčetná bohatství. Užijete si pulzující New York s ikonickou sochou Svobody, metropole Washington vás naopak uvítá pohodou a všudypřítomnou zelení a na vlastní oči spatříte i Niagarské vodopády. Tato hřmící masa vody vám zaručeně připraví zážitek, na který do konce života nezapomenete.

Ze Spojených států vás pak zavedeme až do Kanady s její fantastickou přírodou i velkoměsty, jejichž idylická atmosféra snad ani ruch velkoměst nepřipomíná. Splňte si svůj sen a vydejte se s námi poznat tu pravou americkou krásu. 

Na co se můžete těšit

 • fascinující podívanou u Niagarských vodopádů
 • pulzující metropoli New York
 • divokou a nespoutanou kanadskou přírodu
 • historii a kulturu amerických měst
 • pozorování losů v Národním parku Algonquin
 • nejslavnější památky hlavního města Washingtonu

Proč s námi?

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program zájezdu je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z přírody a měst východní části USA a Kanady a zároveň si v příjemné atmosféře odpočinuli od všedních starostí.

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - NEW YORK
Odlet z Prahy do New Yorku. Přílet, transfer do hotelu a ubytování.

2. den: NEW YORK
Svůj pobyt ve "velkém jablku", jak se New Yorku často přezdívá, začnete poznáváním těch nejvýznamnějších míst. Navštívíte impozantní Brooklynský most či slavnou finanční čtvrť Wall Street. Uvidíte také památník Ground Zero, který je smutnou připomínkou teroristických útoků z 11. září 2001.

Odpoledne si užijete plavbu lodí po řece Hudson, odkud budete mít newyorská panoramata jako na dlani. Doplujete až ke slavné ikoně města - Soše Svobody, kterou si budete moci také zblízka prohlédnout. Večer se vypravíte na slavné náměstí Times Square, jenž patří k nejoblíbenějším cílům všech návštěvníků New Yorku.

3. den: NEW YORK
Další den strávený v New Yorku využijete k poznávání obrovského Central Parku, který je zelenou oázou uprostřed velkoměsta. Individuálně můžete také navštívit četná muzea a galerie, jimiž se to v jeho okolí jen hemží.

Odpoledne si užijete neopakovatelné výhledy ze slavného mrakodrapu Empire State Building, který se nachází na Paté Avenue, nejznámější ulici celého Manhattanu. Budova postavená ve stylu art deco má 103 pater a na jejím vrcholu se nachází populární vyhlídka, z níž se vám naskytne opravdu fascinující pohled na celé město. Dále navštívíte uměleckou čtvrť Soho a Čínskou čtvrť, která je doslova městem ve městě. Na rušných ulicích najdete asijské restaurace, obchody, ale i četné chrámy a pagody.

4. den: NEW YORK - PHILADELPHIE - WASHINGTON
Opustíte New York a vydáte se na cestu do Philadelphie. Zde si projdete ty nejvýraznější historické a kulturní památky, kterými město oplývá. Philadelphie, které se přezdívá kolébka amerického národa, nabízí mnoho kulinářských, uměleckých či architektonických pokladů. Uvidíte známou Independence Hall, kde byla v roce 1776 podepsána Deklarace nezávislosti. Vyjedete na vyhlídku One liberty, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na Philadephii.

Poté již budete pokračovat v cestě do Washingtonu, kde se ubytujete.

5. den: WASHINGTON
Hned ráno se vydáte poznávat krásy hlavního města Spojených států. Washington svými vysokými bílými budovami, rozlehlými parky a významnými monumenty připomíná evropská města, avšak s nenapodobitelnou americkou atmosférou. Spatříte ty nejdůležitější památky, které zná celý svět - Bílý dům, Kapitol či Lincolnův památník.

Po obědě navštívíte také jeden ze symbolů města - Arlingtonský hřbitov, na němž je pochován 35. prezident USA John F. Kennedy se svou ženou Jacquelin Bouvier Kennedy.

6. den: WASHINGTON - CARLISLE
Čeká vás volné dopoledne ve Washingtonu, které můžete využít k procházkám, nákupům či poznávání dalších pamětihodností hlavního města. Za zmínku jistě stojí Národní muzeum letectví a kosmonautiky (kde můžete mimo jiné obdivovat například návratový modul ze slavného Apolla 11) nebo Národní galerie.

Odpoledne se vydáte na cestu do města Carlisle. Zde budete mít jedinečnou příležitost navštívit uzavřenou amišskou komunitu, která žije stále tradičním způsobem života. V domácnostech nenajdete elektřinu ani technické vymoženosti a místo automobilů se běžně používají povozy tažené koňmi. Ubytování.

7. den: CARLISLE - NIAGARSKÉ VODOPÁDY
Z Carlisle zamíříte přes zvlněnou krajinu Appalačského pohoří přímo k nádherným Niagarským vodopádům. Tento přírodní zázrak leží na hranicích USA a Kanady a patří mezi nejmohutnější vodopády světa. Právě zde překročíte hranice do Kanady a večer si budete moci užít volný program u vodopádů. Ubytování.

8. den: NIAGARSKÉ VODOPÁDY - TORONTO
Ráno se vypravíte poznávat zblízka krásy Niagarských vodopádů. Jedná se vlastně o tři sousedící vodopády, které leží na řece Niagara. Největší a nejznámější z nich je Podkova (Horseshoe Falls), jež sahá až do výšky 52 metrů a jeho převážná část leží na území Kanady. Druhým největším je Americký vodopád (American Falls), který leží na americkém území stejně jako nejmenší z trojice Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls). Fakultativně možnost plavby lodí pod vodopád.

Až si dosyta užijete krásy, kterou obrovská hučící masa vody vytváří, rozloučíte se s Niagarskými vodopády a vydáte se vstříc Torontu, nejlidnatějšímu městu Kanady. Ubytování.

9. den: TORONTO - KINGSTON
Z Toronta se vypravíte podél břehů jezera Ontario, jehož název v překladu znamená "krásné jezero" až do města Kingston. To se proslavilo jako první hlavní město spojené Kanady a také těžbou vápence v jeho okolí. Právě z vápence je pak vystavěna většina budov v historickém centru, které si projdete a budete tak moci obdivovat hlavní památky města v čele s krásnou historickou radnicí.

10. den: TISÍC OSTROVŮ - OTTAWA
Užijete si také jedinečný lodní výlet kolem nádherného souostroví s názvem Tisíc ostrovů. Nespočet ostrovů vytváří malebnou krajinu v místech, kde řeka svatého Vavřince vytéká z jezera Ontario.

Odpoledne si po přesunu do Ottawy budete moci vychutnávat krásy hlavního města Kanady. Budete moci obdivovat nádherné budovy v neogotickém stylu, náměstí Confederation Square, krásnou budovu parlamentu i Rideau Canal, který je nejstarší fungující vodní cestou v Severní Americe.

11. den: OTTAWA - NÁRODNÍ PARK ALGONQUIN
Ráno ještě v Ottawě navštívíte majestátní budovu Parlamentu, která je jedním z nejkrásnějších komplexů parlamentních budov na světě, a poté se již vydáte do národním parku Algonquin, jenž je nejstarším kanadským provinčním parkem. Je proslulý především tím, že se na jeho území nachází na 2400 jezer a 1200 řek. Podstatnou část parku zabírají kopce pokryté javorovými lesy, skalnaté hřebeny a turistické stezky proplétající se divokou přírodu. Pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit majestátní losy, kvůli nimž sem mnoho turistů přijíždí. Noc strávíte v městečku Huntsville.

12. den: NÁRODNÍ PARK ARROWHEAD - MIDLAND - TORONTO
Vypravíte se do národním parku Arrowhead, kde budete znovu moci obdivovat kouzelnou kanadskou přírodu. Poté se vypravíte na cestu do města Midland, kde navštívíte francouzskou jezuitskou misii Sainte-Marie-Among-the-Hurons. Byla založena roku 1639 jako útočiště pro misionáře a křesťanské Hurony, kteří byli jedněmi z původních obyvatel Severní Ameriky.

Odpoledne si po příjezdu do Toronta můžete užít volný čas v nejlidnatějším městě Kanady.

13. den: TORONTO
Svůj předposlední den za velkou louží strávíte v kanadském městě Toronto. Prohlédnete si místní univerzitu, parlament, starou a novou radnici, slavný baseballový stadion Roger Center nebo impozantní obchodní centrum s názvem Eaton Centre. Podíváte se také k CN Tower, která je se svou výškou 553 metrů třetí nejvyšší samostatně stojící věží na světě. Ve výšce 447 metrů se navíc nachází vyhlídková plošina, ze které se nabízí fantastický výhled na celé Toronto.

Poté se vydáte na jedinečnou plavbu lodí na Torontské ostrovy. Během příjemné plavby budete mít celé město jako na dlani a z paluby lodi si budete moci vychutnat jeho jedinečnou atmosféru.

14. den: TORONTO - VOLNÉ ODPOLEDNE - ODLET
Po snídani můžete ještě využít volný čas k posledním nákupům. Odpoledne vás čeká transfer na letiště a odlet z Toronta do Prahy.

15. den: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet na Letiště Václava Havla v Praze. 

Podrobnosti k ceně

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - New York a Toronto - Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • ubytování 13 nocí v hotelu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím v hotelovém řetězci Best Western, Days Inn, Super 8, nebo podobném
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • vstupné na Empire State Building
 • plavby lodí (Socha Svobody, Tisíc ostrovů, Torontské ostrovy)
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu s doprovodem z Prahy
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj od 24 990 Kč/pobyt
 • fakultativní výlet lodí pod Niagarský vodopád (cca 800 Kč)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • vyřízení vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě cca 14 USD

Důležité informace

Změna programu a odletového dne vyhrazena! Pořadí navštívených míst může být změněno.
Minimální počet účastníků: 20.

Pořadatelská CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Jemenu, Libye, Sýrie, Somálska, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program, resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum!

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Upozorňujeme na nutnost sjednaní cestovního pojištění do Kanady.

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku pořádající cestovní kanceláře.
Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající CK. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající CK Delfín travel. Pořádající CK si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Facebook