New York

Město, které nikdy nespí

Termíny a ceny zájezdu

Termín: 28.5.-4.6.2021
Počet nocí: 6
Doprava: letecky
Stravování: snídaně
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 41 990,- Kč

Anotace

New York. Vydejte se s námi prozkoumat toto jedinečné město, které nikdy nespí.

Nechte se okouzlit jeho kolosálními mrakodrapy, rozsáhlými parky nebo legendárními čtvrtěmi jako je například Čínská čtvrť a SoHo. Nepopsatelnou pulsující atmosféru města pak zažijete na vlastní kůži v jeho rušných ulicích, které bez ustání křižují proslulé žluté taxíky.

Na co se můžete těšit

 • nekonečné mrakodrapy jižního Manhattanu
 • pohled z ptačí perspektivy - jedna z nejvyšších budov NY
 • pocit svobody u Sochy Svobody
 • všechna světla světa na Times Square
 • oáza klidu v Central Parku

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že vám náš průvodce bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali New York, ale v klidném a pohodovém tempu - žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.
 • Program je vhodný pro aktivní turisty.

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla v Praze (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet z Prahy s přestupem v Miláně nebo Římě a přílet na letiště John F. Kennedy International Airport v New Yorku. Transfer z letiště do hotelu, ubytování a seznámení s průvodcem, osobní volno.

2. den - MIDTOWN NORTH
Prohlédnete si hlavní nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Cesta povede nejdříve ke světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco, Chrysler Building, poté podél 5th Avenue k St. Patrick´s Cathedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa.
Dále se zastavíte u Rockefeller Center, města uprostřed města, a na světoznámém Times Square, které je jedním ze symbolů New Yorku. Den bude zakončen procházkou po nádherném Central Parku, největším veřejném parku v USA.

3. den - MIDTOWN SOUTH
Vaše dnešní trasa povede od Union Square přes světoznámou Broadway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company Building, Metropolitan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná stavba "žehličkového" tvaru Flatiron Building.
Po světoznámé 5th Avenue dojdete k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Po výjezdu vysokorychlostním výtahem do 86. poschodí se vám naskytne nádherný pohled na New York téměř z ptačí perspektivy. Od Empire State Building půjdete přes Herald Square zpět na 5th Avenue.

4. den - CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY
Čínská čtvrť se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání.
Půjdete po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (South of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi.
Projdete se po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude veřejný park High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu.

5. den - WALL STREET, GROUND ZERO
Městskou hromadnou dopravou se přesunete do historického bloku Manhattanu, Fraunces Tavern, odkazujícího na dobu starých koloniálních časů. Procházka nejznámější finanční čtvrtí světa, kde se nachází Wall Street, Trinity Church, New York Stock Exchange nebo Federal Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bronzového býka, který je typickým symbolem této finanční čtvrti.
Poté se vydáte k národnímu památníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku. Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku.
Volný čas lze využít i na nákupy ve světoznámém nákupním centru Century 21. Prohlídku Manhattanu zakončíte v City Hall Park, kde navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001.

6. den - LOWER MANHATTAN
Dnešní den začne procházkou po čtvrti Brooklyn (neboli Borough), kde vás čeká prohlídka katedrály Our Lady of Lebanon Cathedral a promenáda Brooklyn Heights Promenade, odkud uvidíte krásné newyorské stavby jako na dlani. Trasa dále povede přes Brooklynský most směrem k jižnímu Manhattanu, odkud poplujete lodí k soše Svobody a na Ellis Island. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách a individuální volno.

7. den - ODLET
Dopoledne volný program, transfer na letiště JFK a odlet do Prahy s přestupem v Miláně nebo Římě.

8. den - PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

Podrobnosti k ceně

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu: Praha - New York (JFK) - Praha přestupem v Miláně/ Římě vč. všech poplatků
 • 6 nocí se snídaní v 3* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • vyřízení vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě 14 USD
 • předplacenou City Pass kartu (nutná pro absolvování zájezdu) *
 • *Zakoupením předplacené karty City Pass New York získáte vstupy do objektů, které v rámci programu navštívíte, a to za zvýhodněné ceny. Zakoupení této karty je nutné pro absolvování celého zájezdu. Cena City Pass New York předplacené karty činí cca 3 300 Kč.

Důležité informace

Změna programu a odletového dne vyhrazena! Pořadí navštívených míst může být změněno.
Minimální počet účastníků: 15. Zájezd je vhodný pouze pro aktivní turisty.

Pořadatelská CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Jemenu, Libye, Sýrie, Somálska, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program, resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum!

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku pořádající cestovní kanceláře.
Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající CK. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající CK Delfín travel. Pořádající CK si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Facebook