Krásy Sicílie

Mnoho památek UNESCO

Termíny a ceny zájezdu

Termín: 19.-26.9.2020
Počet nocí: 7
Doprava: letecky
Stravování: polopenze
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 24 490,- Kč

Termín: 24.9.-4.10.2020
Počet nocí: 10
Doprava: letecky
Stravování: polopenze
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 27 490,- Kč

Termín: 29.5.-8.6.2021
Počet nocí: 10
Doprava: letecky
Stravování: polopenze
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 26 990,- Kč

Anotace

Poznejte největší ostrov Středomoří, na němž najdete množství od sebe zcela odlišných kultur - přes řeckou, arabskou, normanskou, až po španělskou.

Zájezd si zpestříte poznáním hlavního města Sicílie, Palerma, neboť kdo nebyl v Palermu, nezažil Sicílii. Chybět nebude ani prohlídka nejkrásnější památky z dob Normanů - katedrály Monreale, poznáte krásy romantického městečka Taormina a pokloníte se majestátní sopce Etně. Pravou sicilskou atmosféru pak zažijete v malebném městečku Castellammare del Golfo.

Na co se můžete těšit na Ischii?

 • 6 míst světového dědictví UNESCO
 • Nejvyšší horu ostrova - sopku Etnu
 • Originální mix historických epoch v kultuře a architektuře
 • Opojné víno a vyhlášenou zmrzlinu
 • Srdečné, pohostinné a temperamentní Sicilany

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den - AGRIGENTO
Agrigento (UNESCO) je město s významnými památkami řecké kolonizace a také jedno z nejvýznamnějších měst antického světa! Díky dobře zachovalým chrámům je nezřídka kdy nazýváno též jako Údolí chrámů.

3. den - PALERMO A KATEDRÁLA MONREALE
Užijete si hlavní město Sicílie Palermo s velmi bohatou historií a nepřeberným množstvím chrámů, honosných městských paláců, nevšedních zákoutí a dalších historických staveb a zajímavostí, do kterých se nemilosrdně zakusuje zub času a kolem nichž pulzuje každodenní život. Avšak právě to dotváří jedinečnou atmosféru tohoto mýty opředeného města.
Prohlédnete si také Monreale (UNESCO), nádhernou katedrálu a klášter z doby normanské s jedinečnými mozaikami, na které bylo užito 2.200 kilogramů zlata!

4. den - POHODOVÝ DEN V CEFALÙ
Cefalù je jedno z nejfotogeničtějších historických městeček Sicílie s normanským dómem (UNESCO). Nachází se kousek od našeho hotelu, takže si ho každý užije ve svém tempu. Na městské pláži můžete mimo jiné načerpat síly na další putování po Sicílii.

5. den - VULKÁN ETNA A MĚSTO TAORMINA
Etna (UNESCO) je nejvyšší činnou sopkou Evropy. K jejímu vrcholu se můžete snadno přiblížit lanovkou a terénním minibusem. Vězte, že procházet se u vrcholových kráterů činné sopky je zážitek na celý život. Pokud se vám nebude chtít až na vrchol, můžete se v klidu toulat po úbočích, kde je řada vyhaslých kráterů a lávových řečišť. Prostě parádní přírodní scenérie.
Poté vás čeká přejezd do Taormina, historického městečka na skalní terase nad mořem s výhledy na Etnu, které inspirovalo nejen Hemingwaye, ale i další světově známé literáty a umělce.

6. den - CHRÁM SEGESTA A MĚSTEČKO ERICE
Vydáte se poznávat zříceniny antického chrámu Segesta, malebně zasazeného v rozlehlé venkovské krajině. Ve starobylém kamenném městečku Erice, založeném na bájné hoře Eryx v dobách působení záhadného národa Elymů, zažijete poněkud tajuplnou atmosférou a navíc si vychutnáte nádherné výhledy na město Trapani s přilehlými salinami a okolní Egadské ostrovy.
Při zastávce v městečku Castellammare del Golfo na vás dýchne ta pravá italská atmosféra.

7. den - MĚSTA CATANIA A SYRAKUSY
Svůj poslední den na Sicílii strávíte poznáváním dalších nádherných míst plných památek. Catania je druhé největší město Sicílie s monumentální katedrálou a historickým centrem. Známky času a černý lávový kámen coby stavební materiál přidávají atmosféře města špetku ponurosti.
Další zastávkou budou Syrakusy (UNESCO) - město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy či barokní katedrála Santa Lucia.

8. den - ODLET
Odlet ze Sicílie. Přílet do Prahy.

* v případě zájezdu na 10 nocí: v rámci programu 3 volné dny navíc, odlet do Prahy 11. den zájezdu.

Podrobnosti k ceně

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Sicílie - Praha včetně všech poplatků (přestup v Římě: termín 24.9.-4.10.2020). Ostatní termíny bez přestupu.
 • 7/10 nocí ve 4* hotelu Santa Lucia Le Sabbie d´Oro ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

 • příplatek od 2 790 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (cca 50 EUR)
 • lanovka na Etnu (cca 60 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu 2 EUR/den, taxa je splatná na místě

Důležité informace

Změna programu a hotelu vyhrazena! Pořadí navštívených míst může být změněno.
Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku pořádající cestovní kanceláře.
Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající CK. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající CK Delfín travel. Pořádající CK si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Facebook