Toulky norskou přírodou

Zemí ledovcových jezer, hor a bájných trollů

Termíny a ceny zájezdu

Termín: 20.-27.7.2021
Počet nocí: 7
Doprava: letecky
Stravování: snídaně
Odletová místa: Praha
Cena za osobu: od 33 990,- Kč

Anotace

Obyvatelé Norska znají velmi dobře svoji překrásnou a nedozírnou zemi. Zemi válečných vikingů, okouzlujících fjordů, hor, vodopádů, jezer a přírodních scenérií, které jinde nespatříte. Norové vědí, jaké krásy a bohatství jsou v ní ukryty. Proto vytvořili mnoho národních parků, které pečují o udržení tohoto bohatství pro následující generace.

Společně s námi při aktivním turistickém zájezdu navštívíte tři z nich - Rondane, Jotunheimen a Hardangervidda. Podíváte se do malebných norských městeček s nezapomenutelnou atmosférou i hlavního města Norska Osla. A věříme, že vás divoký sever chytí za srdce už navždy.

Na co se můžete těšit

 • pohodová turistika v divoké a nedotčené přírodě
 • národní parky Rondane, Jotunheimen a Hardangervidda
 • ledovcová jezera a úchvatné vodopády
 • kultura starých bojovných Vikingů
 • 5 pěších túr pro milovníky turistiky

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY
Přílet na letiště do Gardermoen. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - etapa č. 1: NÁRODNÍ PARK RONDANE - BJØRNHOLLIA
První etapa vás zavede do národního parku Rondane. Ten je nejstarším chráněným územím v Norsku a krajina se tu mění z neúrodných horských vrcholů v mírné svahy s útulnými horskými farmami. Nad národním parkem se tyčí pohoří Rondane do výšky kolem 2000 m. n. m. a nejvyšší horou je Rondslottet se svými 2178 m.n.m. Vy se podíváte do východní části parku a nenáročnou stezkou dojdete až k chatě Bjørnhollia, ze které je krásný výhled do okolní přírody. (Délka trasy je cca 13 km a překonáte 250 výškových metrů).

3. den - etapa č. 2: NÁRODNÍ PARK RONDANE - horská chata PEER GYNT
I druhou etapu věnujete nádhernému národnímu parku Rondane. Celá jeho oblast toho má tolik co nabídnout. Pozůstatky z doby ledové jsou na každém kroku a tají se z nich dech. Údolí, kotliny, jezera a romantické vodopády. Vašim cílem bude horská chata Peer Gynt. Ta nese název podle slavné dramatické bášně od Henrika Ibsena. Právě lišejníky porostlá krajina, kterou tento den uvidíte, byla spisovateli velkou inspirací. (Délka trasy cca 15 km a překonáte 300 výškových metrů).

4. den - etapa č. 3: HEIDAL - NÁRODNÍ PARK JOTUNHEIMEN - JEZERO BYGDIN - PROJÍŽĎKA LODÍ
Dnešní den začnete zastávkou u dřevěného kostela ve vesničce Heidal. Ta má velmi bohatou historii. Farmy staré více než 200 let jsou rozesety všude kolem a původní stavba kostela pochází už z roku 1754. Po prohlídce se vydáte do národního parku Jotunheimen neboli "domova obrů". Je natolik rozlehlý a místní hory, které jsou nejvyšší v severní Evropě, tak gigantické, že vás jistě přesvědčí o tom, že obři a trollové bydlí právě zde, jak vypráví místní pověsti. Park je plný divokých řek, kouzelných vodopádů a ledovcových jezer. K jednomu takovému se vydáte i vy. Jezero Bygdin má rozlohu 46 km². Absolvujete zde cca 40 minutovou projížďku lodí s výhledy na pobřeží, po kterém se pak vydáte zpět. (Délka trasy je cca 12 km a překonáte 70 výškových metrů).

5. den - etapa č. 4: VANG - KONGEVEGEN - BORGUND
Čtvrtá etapa pro vás začne v městečku Vang. Zde si prohlednéte jeden z mála dochovaných runových kamenů, který pochází z počátku 1. tis. n.l. Bude následovat Kongevegen - Královská cesta, která je dlouhá více než 100 km (vy projdete některé její části) a vede jednou z nejkrásnějších krajin Norska. Již ve středověku byla jednou z nejvíce využívaných cest na přechod z východní do západní části země. Po stejné cestě, po které půjdete i vy, kráčelo několik rodů královské rodiny se svými družinami. Na závěr dne se přesunete do Borgundu, kterému vévodí sloupový kostel (možnost fakultativní prohlídky). Ten pochází z doby Vikingů, tedy z 11. století a je nejlépe dochovaný v celém Norsku. Kostel zdobí dračí hlavy, fantastická zvířata a rostlinné motivy. (Délka trasy je cca 12 km a překonáte 370 výškových metrů).

6. den - etapa č. 5: VØRINGFOSSEN - NÁRODNÍ PARK HARDANGERVIDDA
Pátá etapa pro vás začne vodopádu Vøringfossen. Tento přírodní zázrak je vysoký 182 metrů a zážitek tak velkého množství padající vody dolů do hloubky je opravdu nezapomenutelný. Vodopád si můžete prohlédnout shora i zespod. Dále budete pokračovat do národního parku Hardangervidda, po stejnojmenné náhorní plošině, které se také říká "střecha Norska". Trasa povede od jedné horské chaty k druhé. Tento národní park je nejrozlehlejší v Norsku a je také domovem největších stád divokých sobů. Místní scenérie vám nabídnou pohledy do pravé drsné severské krajiny. (Délka trasy je 12 km a překonáte 150 výškových metrů).

7. den - OSLO
Tento den vás na programu čeká prohlídka hlavního města Osla. Vydáte se k Radhuset neboli budově radnice z červených cihel, která každý rok hostí udělování Nobelovy ceny. Prohlédnete si hrad Akershus ze 13. století, který střeží Oslofjord i s přístavem. Hrad je nejzachovalejší středověkou pevností v Norsku. Dojdete až k světoznámé a unikátní budově opery - Operahuset. Pozoruhodné architektonické dílo z bílého mramoru leží na břehu osloského fjordu. Pokračovat budete až do parku Frogner, který je plný soch od sochaře Gustava Vigelanda. V parku najdete 192 sousoší a všechny jsou vyvedeny v životní nebo nadživotní velikosti.

8. den - Odlet do Prahy
Dopoledne individuální volno. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podrobnosti k ceně

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Oslo - Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí se snídaní ve 2*/3* hotelích, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • projížďku lodí po jezeře Bygdin
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

 • příplatek 7 250 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek 3 200 Kč za 6 večeří (večeře doporučujeme přikoupit - omezená možnost stravování)
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • cestovní pojištění

Důležité informace

Změna programu vyhrazena! Pořadí navštívených míst může být změněno.
Minimální počet účastníků: 15.

Jedná se o pohodovou středně náročnou turistiku.
Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří jsou zvyklí na pohyb v horském prostředí.
Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku - optimální je pevnější treková bota.
Doporučujeme skládací trekové hole. Nutností je sportovní oblečení vhodné i do vyšších horských partií.

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku pořádající cestovní kanceláře.
Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající CK. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající CK Delfín travel. Pořádající CK si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Facebook