Ischia - smaragdový ostrov

Pobyt u moře s výlety

Termíny a ceny zájezdu

Kód: IT418-20-1
Termín: 21.-28.9.2020
Počet nocí: 7
Doprava: letecky
Stravování: polopenze
Nástupní místa: Praha
Cena za osobu: 17 990,- Kč

Anotace

Zelený ostrov, ostrov zdraví, zahrada Evropy - to všechno jsou názvy pro Ischii, malý hornatý italský ostrov v Neapolském zálivu, který oplývá největší koncentrací termálních vod v Evropě. Ostrov si oblíbili již staří Římané, ale i malíř a sochař Michelangelo, slavný vojevůdce Garibaldi, admirál Nelson, norský dramatik Henrik Ibsen, dánský pohádkář Christian Andersen či hollywoodská hvězda Liz Taylorová. Objevte s námi kouzlo ostrova, vykoupeme se na krásných plážích, ale především budeme relaxovat v místních termálních vodách.

Ischia - Casamicciola Terme - Lacco Ameno - Forio - Barano - Serrara Fontana

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.

2. den zájezdu:
Odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech nebo doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově - POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 34 €), v blízkosti pláž CITARA. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme fakultativní výlet na nejvyšší vrchol ostrova MONTE EPOMEO před západem slunce. Po jeho zdolání Vás bude čekat výborná večeře a večer plný hudby a tance za zvuků neapolských písní.

3. den zájezdu
Výlet lodičkami do zálivu CARTAROMANA, navštívíme kouzelníkovu jeskyni, koupání na písečné pláži, kde vyvěrají teplé prameny do moře. Na závěr si připravíte svoji pizzu, na které si jistě pochutnáte.

4. den zájezdu
Celodenní fakultativní lodní výlet za poznáním krásy ostrova z moře, vykoupeme se na těch nejkrásnějších místech přímo z paluby lodi. Během celého výletu je k dispozici ovoce, voda a víno. Ochutnáme místní speciality přímo na palubě, bruschetu, škeble, kalamáry. Ostatní pobyt u moře a relaxace v termálních bazénech.

5. den zájezdu
Polodenní výlet. Objedeme celý ostrov a navštívíme všech 6 oblastí: hlavní město ISCHIA, přístavní městečko CASAMICCIOLA TERME, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku LACCO AMENO se symbolem ostrova "Fungo" - hřib, erozí zformovaný tufový skalní útvar, FORIO se strážními věžemi, BARANO - původní venkovská architektura a SERRARA FONTANA barevná vesnička. Zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Nesmazatelná mementa připomínají obranné věže podél pobřeží ostrova a množství dochovaných antických kostelů. Ty, spolu se zajímavými památkami, sídly s typickou architekturou jihu a mnoha termálními vřídly, dokazují, jak bohatá je Ischie na historii a kulturně - umělecké dědictví.

6. den zájezdu
Pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL, do kterého po snídani za menší poplatek jezdí hotelový svoz, návrat před večeří. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO (10 min. chůze od hotelu) kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní "bazény", horké prameny, které až 90 °C "jehličkami" atakují naše těla jako čínská akupunktura.

7. den zájezdu:
Pobyt u moře
, relaxace v termálních bazénech Možnosti výletů dle aktuální nabídky, např. Vesuv a Pompeje (cca 60€) nebo celodenní výlet na ostrov Capri (cca 80€).

8. den zájezdu:
Transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet do Prahy.

Kapesné

Dle individuálního zájmu o prohlídku památek doporučujeme na vstupy 100 €.

Zajímavosti

Zahrady La Mortella - největší klenot ostrova, krásná botanická zahrada pod záštitou anglického prince Charlese, zpřístupněná pro veřejnost v roce 1983, v roce 2004 získala cenu za nejkrásnější park v Itálii v konkurenci mnoha jiných veřejných zahrad. Zahradu navrhl architekt Rusell Pagea, inspirován maurskými zahradami v Alhambře ve španělské Granadě.

Poseidonovy zahrady - jeden z největších termálních parků na ostrově se nachází v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve. Na ploše 4 500 m2 najdeme více jak 20 termálních bazénů s teplotou vody od 15°C do 40°C. www.giardiniposeidonterme.com

Ubytování

Hotel Maremonti*** v části Forio-Panza s panoramatickou polohou, výhledem na Sant Angelo a ostrov Capri. Hotelové pokoje disponují balkonem nebo terasou a pro hotelové hosty je k dispozici: venkovní termální bazén s lehátky a slunečníky, solární terasa u bazénu, bar, terasa s výhledem na moře. Denně hotel. transfer tam/zpět za menší poplatek i k parku Tropical, k pláži St. Angelo, na pláž Citara - k Poseidonovým zahradám. Kousek od hotelu zastávka MHD, možnost poznávání ostrova dle vlastních zájmů.

Podrobnosti k ceně

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Neapol - Praha vč. kabinového zavazadla (56x45x25 cm) dle pravidel letecké společnosti
 • let. taxy, transfer z/na letiště
 • trajekt na Ischii a zpět
 • výlety 3. a 5. den
 • 7x ubytování v hotelu 3* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 6x snídani formou bufetu
 • 7x večeři - menu výběrem - 3 chody
 • delegáta na Ischii

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • pobytovou taxu cca 2€ os./noc (platba na místě)
 • fakultativní výlety 2. den pobytu 44 € a 4. den pobytu 55 € - platba na místě
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatky

 • pokoj s přímým výhledem na moře - 1800 Kč/os.
 • zavazadlo do 23 kg - 1890 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu - 280 Kč 

Důležité informace

Změna programu vyhrazena!
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku pořádající cestovní kanceláře.
Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající CK. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající CK Redok. Pořádající CK si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Facebook