Pěšky severní Anglií a Skotskem: 08.06.2020 - 15.06.2020

Přehled

Stava:Snídaně
Doprava:Letecká
Datum:08.06.2020 - 15.06.2020
Cena:32 990,-
Cena za osobu/pobyt

Informace

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy do Newcastlu s přestupem v Amsterdamu. Transfer na ubytování.

2. den - Etapa č. 1: Hadriánův Val – Milecastle – Housesteads Fort, 11 km
Projdete si jedinečnou trasu podél Hadriánova valu, jenž tvořil po 300 let severní hranici Římské říše. Jde o jednu z nejkrásnějších tras s nádhernými výhledy na typickou anglickou krajinu. Cestu započnete na parkovišti u pevnosti Milecastle. Po celou trasu bude moci obdivovat nejzachovalejší úseky Hadriánova valu s nádhernými pohledy na zvlněnou krajinu.
Tu zakončíte v Housesteads Fort, kde budete moci obdivovat pozůstatky jedné z největších římských pevností podél Hadrianova valu. Autobusem přejedete do Chesters Fort, kde si prohlédnete pozůstatky další významné římské pevnosti. Poté návrat do Newcastlu na ubytování.

3. den – Etapa č. 2: Podél pobřeží Boulmer – hrad Dunstanburgh, 12 km
Tento den na vás čeká opravdová lahůdka – jedna z nejkrásnějších pobřežních túr celé Anglie. Pochod započnete v rybářské vesničce Boulmer a půjdete směrem na sever podél Severního moře. Naskytnou se vám výhledy na divoké útesy s ptačími koloniemi i na sytě zelené pastviny plné bílých oveček, mezi kterými se budete proplétat. Čeká na vás stará dobrá Anglie se svými kamennými domky, tak jak jí znáte z povídek o Sherlocku Holmesovi.
Cílem etapy je romantická zřícenina hradu Dunstanburgh a další rybářská vesnička Craster. Zde si v hospůdce můžete pochutnat na místní specialitě – uzené rybě. Při cestě zpět se zastavíte ve městě Alnwick. Na zdejším hradě se natáčely scény ze slavného filmu Harry Potter. Poté návrat na ubytování v Newcastlu.

4. den – Etapa č. 3: Národní park Northumberland – údolí College Valley – pohoří Cheviot, 11 km
Národní park Northumberland se nachází v hrabství stejného názvu a jedná se o nejseverněji položený národní park Anglie. Pohoří Cheviot zde tvoří přirozenou hranici mezi Anglií a Skotskem. Nejvyšší hora Cheviot (815 m.n.m.) je také nejvyšším vrcholem celé severní Anglie. Dnešní etapu začnete pohodovou procházkou překrásným údolím College Valley podél říčky College Burn.
Poté vás čeká výstup a pochod po svazích cheviotských kopců. Při této procházce se vám naskytnou nádherné výhledy do údolí a na nejvyšší horu severní Anglie. Při troše štěstí můžete spatřit i divokou cheviotskou kozu. Poté opět sestoupíte k říčce College Valley, čímž zdoláte převýšení 480 metrů, a po druhé straně údolí se vrátíte zpět do vesničky Hethpool.
Pro ty, kterým se nebude chtít zdolávat převýšení, je připravena náhradní varianta: po druhé straně údolí College pohodová procházka zpět do vesničky Hethpool. Návrat na ubytování v Newcastlu.

5. den – Etapa č. 4: Podél pobřeží – hrad Bamburgh – ostrov Holy Island, 12 km
Krajinu plnou středověkých hradů si budete moci vychutnat plnými doušky i během tohoto dne. První část dnešní etapy začnete u přístavu ve městě Seahouses. Cesta vás povede po dlouhé pláži lemované písečnými dunami. Podél moře se takto dostanete až k hradu Bamburgh.
Poté přejedete autobusem na ostrov Holy Island, kam se suchou nohou dostanete pouze v době odlivu. Zde na vás čeká druhá část etapy při které spatříte pozůstatky prastarého kláštera ze 7. století a zachovalý hrad Lindisfarne. Poté odjezd na ubytování do Edinburghu či okolí.

6. den – Prohlídka Edinburghu
Dopoledne si prohlédnete historické centrum Edinburghu se středověkými a gregoriánskými čtvrtěmi. Projdete se po nejznámější ulici s názvem Královská míle, jež vás zavede od královského hradu, kolem nejvýznamnější katedrály St. Giles, až po Holyroodský palác, jež je sídlem královny při jejím pobytu ve Skotsku.
Odpoledne si užijete individuální program, během něhož můžete navštívit některé z místních muzeí či galerií. Vyhlášené je především muzeum Skotské Whisky i s ochutnávkou tohoto tradičního nápoje. Pro ty nejaktivnější je připravena možnost výstupu na Arthurovo sedlo, nejvyšší vrchol Edinburghu, odkud je nádherný výhled na celé město. Návrat na ubytování.

7. den – Etapa č. 5: Národní park Trossachs – jezero Loch Katrine, 11 km
Poslední etapu si užijete v překrásném skotském Národním parku Trossachs, kde můžete obdivovat typickou skotskou krajinu plnou kopečků a jezer. Trasu započnete u návštěvnického centra jezera Loch Katrine, na které se vám budou postupně naskýtat překrásné výhledy z okolních kopců.
Ale nejen to, spatříte také horu Ben Venue či skupinku ostrůvků. O jednom z nich, ostrůvku Eilean Molach, napsal nesmrtelnou básnickou povídku Jezerní panna slavný Walter Scott. Po krátkém výstupu budete mít jezero jak na dlani a v dáli spatříte vrcholky Arrocharských Alp. Okruh se uzavře opět u návštěvnického centra. Návrat na ubytování.

8. den – ODLET
Dopolední individuální program v Edinburghu. Poté transfer na letiště a odlet v odpoledních hodinách do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Newcastle a Edinburgh – Praha s přestupem v Amsterdamu včetně všech poplatků
  • 7 nocí ve 3* hotelech se snídaní, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • transfery dle programu
  • výlety dle programu
  • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

  • příplatek 8 990 Kč za jednolůžkový pokoj
  • vstupy dle programu
  • případné fakultativní výlety
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
  • cestovní pojištění od 362 Kč do 69 let/ od 714 Kč od 70 let

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno.

Minimální počet účastníků: 15.

 

Všechny túry vedou po dobře značených turistických trasách a jedná se o pohodovou až středně náročnou turistiku.
Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je pevnější treková bota.
Doporučujeme trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení.

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).