Anglie & Skotsko - pěšky severní Anglií a Skotskem: 17.09.2019 - 24.09.2019

Přehled

Stava:Snídaně
Doprava:Letecká
Datum:17.09.2019 - 24.09.2019
Cena:32 990,-
Cena za osobu/pobyt

Informace

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy do Newcastlu s přestupem v Amsterdamu. Transfer na ubytování.

2. den - Etapa č. 1: Hadriánův Val – Walltown Crags – Housesteads Fort, 13 km
Projdete si jedinečnou trasu podél Hadriánova valu, jenž tvořil po 300 let severní hranici Římské říše. Jde o jednu z nejkrásnějších tras s nádhernými výhledy na typickou anglickou krajinu. Cestu započnete u turistického inovačního centra Walltown National park. Hned v jejím úvodu si vychutnáte jedno z nejhezčích míst podél celého valu, kterým je Walltowncrags s nádhernými pohledy na zvlněnou krajinu, která vás bude doprovázet po celou dnešní etapu.
Tu zakončíte v Housesteads Fort, kde budete moci obdivovat pozůstatky jedné z největších římských pevností podél Hadrianova valu. Autobusem přejedete do Chesters Fort, kde si prohlédnete pozůstatky další významné římské pevnosti. Poté návrat do Newcastlu na ubytování.

3. den – Etapa č. 2: Národní park Northumberland – údolí College Valley – pohoří Cheviot, 13 km
Národní park Northumberland se nachází v hrabství stejného názvu a jedná se o nejseverněji položený národní park Anglie. Pohoří Cheviot zde tvoří přirozenou hranici mezi Anglií a Skotskem. Nejvyšší hora Cheviot (815 m.n.m.) je také nejvyšším vrcholem celé severní Anglie. Dnešní etapu začnete pohodovou procházkou překrásným údolím College Valley podél říčky College Burn.
Poté vás čeká výstup a pochod po svazích 3 cheviotských kopců. Při této procházce se vám naskytnou nádherné výhledy do údolí a na nejvyšší vrcholky těchto hor. Při troše štěstí můžete spatřit i divokou cheviotskou kozu. Poté opět sestoupíte k říčce College Valley, čímž zdoláte převýšení 480 metrů.
Pro ty, kterým se nebude chtít zdolávat převýšení, je připravena náhradní varianta: po druhé straně údolí College pohodová procházka zpět do vesničky Hethpool. Návrat na ubytování v Newcastlu.

4. den – Etapa č. 3: Podél pobřeží Alnmouth – hrad Dunstanburgh, 15 km
Tento den na vás čeká opravdová lahůdka – jedna z nejkrásnějších pobřežních túr celé Anglie. Pochod započnete u ústí řeky Aln a půjdete směrem na sever podél Severního moře. Naskytnou se vám výhledy na divoké útesy s ptačími koloniemi i na sytě zelené pastviny plné bílých oveček, mezi kterými se budete proplétat. Čeká na vás stará dobrá Anglie se svými kamennými domky, tak jak jí znáte z povídek o Sherlocku Holmesovi.
Projdete se také typickou rybářskou vesničkou Boulmer. Cílem etapy je romantická zřícenina hradu Dunstanburgh a další rybářská vesnička Craster. Zde si v hospůdce můžete pochutnat na místní specialitě – uzené rybě. Při cestě zpět se zastavíte ve městě Alnwick. Na zdejším hradě se natáčely scény ze slavného filmu Harry Potter. Poté návrat na ubytování v Newcastlu.

5. den – Etapa č. 4: Podél pobřeží – hrad Bamburgh – ostrov Holy Island, 14 km
Krajinu plnou středověkých hradů si budete moci vychutnat plnými doušky i během tohoto dne. Dnešní etapu začnete na písčité pláži pod hradem Bamburgh, jehož majitelé ho obývají nepřetržitě již od středověku. Cesta povede podél písčité zátoky Budle Bay, která je přírodní rezervací a kde můžete spatřit četné kolonie vodních ptáků. Krajina začne měnit, mezi políčky a venkovskými staveními dojdete až do překrásného historického městečka Belford.
Poté přejedete autobusem na ostrov Holy Island a projdete se po tomto jedinečném místě, kam se suchou nohou dostanete pouze v době odlivu. Zde spatříte pozůstatky prastarého kláštera ze 7. století a zachovalý hrad Lindisfarne. Poté odjezd na ubytování do Edinburghu či okolí.

6. den – Prohlídka Edinburghu
Dopoledne si prohlédnete historické centrum Edinburghu se středověkými a gregoriánskými čtvrtěmi. Projdete se po nejznámější ulici s názvem Královská míle, jež vás zavede od královského hradu, kolem nejvýznamnější katedrály St. Giles, až po Holyroodský palác, jež je sídlem královny při jejím pobytu ve Skotsku.
Odpoledne si užijete individuální program, během něhož můžete navštívit některé z místních muzeí či galerií. Vyhlášené je především muzeum Skotské Whisky i s ochutnávkou tohoto tradičního nápoje. Pro ty nejaktivnější je připravena možnost výstupu na Arthurovo sedlo, nejvyšší vrchol Edinburghu, odkud je nádherný výhled na celé město. Návrat na ubytování.

7. den – Etapa č. 5: Národní park Trossachs – jezero Loch Katrine, 11 km
Poslední etapu si užijete v překrásném skotském Národním parku Trossachs, kde můžete obdivovat typickou skotskou krajinu plnou kopečků a jezer. Trasu započnete u návštěvnického centra jezera Loch Katrine, na které se vám budou postupně naskýtat překrásné výhledy z okolních kopců.
Ale nejen to, spatříte také horu Ben Venue či skupinku ostrůvků. O jednom z nich, ostrůvku Eilean Molach, napsal nesmrtelnou básnickou povídku Jezerní panna slavný Walter Scott. Po krátkém výstupu budete mít jezero jak na dlani a v dáli spatříte vrcholky Arrocharských Alp. Okruh se uzavře opět u návštěvnického centra. Návrat na ubytování.

8. den – ODLET
Dopolední individuální program v Edinburghu. Poté transfer na letiště a odlet v odpoledních hodinách do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Newcastle a Edinburgh – Praha s přestupem v Amsterdamu včetně všech poplatků
  • 7 nocí ve 3* hotelech se snídaní, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • transfery dle programu
  • výlety dle programu
  • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

  • příplatek 8 990 Kč za jednolůžkový pokoj
  • vstupy dle programu
  • případné fakultativní výlety
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
  • cestovní pojištění 425 Kč/ pobyt/ osoba do 69 let, 875 Kč/ pobyt/ osoba nad 70 let

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno. Minimální počet účastníků: 15.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Poznámka

Všechny túry vedou po dobře značených turistických trasách a jedná se o pohodovou až středně náročnou turistiku.
Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je pevnější treková bota.
Doporučujeme trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení.