najdete nás na facebooku

Grimaldi Lines

Vztahy rodiny Grimaldi s mořem se datují dlouho předtím, než byla skupina vytvořena.
První záznamy o jejich zapojení se do námořní lodní dopravy pocházejí již z roku 1348, kdy kroniky Neapolského království vyprávěly o tom, že bratři Rajinerio, Richerio a Perino de Grimaldis dostali od královny Giovanny I. drahocennou zlatou památku jako zaruku pronájmu tří svých lodí.
Naproti tomu ženy se v novém postavení rodiny v lodní dopravě stávají velkými, zejména Amelia Lauro, dcera Gioacchina a sestra Achilla, která se oženila s Giovanni Grimaldi.

 

Ve druhé polovině 19. století založil majitel lodi Sorrento Gioacchino Lauro parní lodní podnik, jednu z prvních akciových společností v italském námořním průmyslu.Gioacchinův syn, Achille, zdědil otcovu vášeň pro moře a obchodního ducha. V šedesátých a sedmdesátých letech se stal vlastníkem nejdůležitější evropské flotily v soukromém vlastnictví.

 

Giovanni Grimaldi, na druhé straně, byl právníkem a majitelem nemovitosti. Byl kulturním mužem, ale neměl ducha svých předků. Proto to byla jeho manželka Amelie, která představila svému synovi moře. Požádala bratra Achilleho, aby vzal Guida pod jeho přísné, ale moudré vedení.

 

V roce 1947 Guido a jeho bratři Luigi, Mario, Aldo a Ugo Grimaldi založili svoji vlastní firmu tím, že si koupili loď Liberty, druh nákladní lodi používanou americkou flotilou během druhé světové války, která dala vzniknout nejdůležitějším soukromým evropským flotily.

 

Pobřežní přistěhovalectví bylo na vrcholu a přepravní služby společnosti Grimaldi byly zaměřeny na trasu Středomoří / Jižní Amerika. V následujících letech, když se zvýšily požadavky cestujících na pohodlí a kvalitu, byla flotila modernizována tak, aby zahrnovala nové, moderní linery.

 

V šedesátých letech začala skupina rozšiřovat své zaměření v nákladní dopravě. Rozšíření v sektoru ro / ro a konkrétněji v přepravě vozidel přišlo v roce 1969, kdy skupina začala provozovat pravidelné linky spojující Itálii a Spojené království. Služby autodopravcům od skupiny Grimaldi rychle získaly důvěru velkých výrobců vozidel, kteří potřebují přepravit své vozy mezi severní Evropou a Středomořím.

 

Tento vývoj je začátkem moderního období skupiny: za posledních čtyřicet let bylo zaměření na sektor ro / ro ve skutečnosti hnacím faktorem růstu. Současně skupina rozšířila svou síť služeb, aby sloužila nejen obchodům se středomořskou a severní Evropou, ale také trasám mezi severní Evropou a západní Afrikou a mezi severní Evropou a Jižní Amerikou.