Island - cesta do země ohně a ledu: 06.06.2020 - 14.06.2020

Přehled

Stava:Snídaně
Doprava:Letecká
Datum:06.06.2020 - 14.06.2020
Cena:56 990,-
Cena za osobu/pobyt

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za osobu 56 990,-
Cena za osobu 56 990,-

Informace

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Let z Prahy do Keflavíku. Transfer do hotelu v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Ubytování.

2. den - VODOPÁDY SKOGAFOSS A SELJALANDSFOSS
Snídaně. Hned na počátku tohoto zájezdu budete moci obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu. Navštívíte jižní část ostrova, kde uvidíte vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss, a také známou pláž Reynisfjara s černým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti můžete spatřit i papuchalka, islandského národního ptáka. Ubytování v nejjižněji položené vesničce Islandu – Vik.

3. den - NÁRODNÍ PARK SKAFTAFELL
Snídaně. Návštěva Národní parku Skaftafell, kde můžete spatřit rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovců. Ačkoli je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, tak je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Dále uvidíte unikátní vodopád Svartifoss, padající z 20 metrové výšky čedičových skal, připomínajících varhany či ledovcovou lagunu Jökulsarlon, plnou plujících ker. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjördur, odkud uvidíte i druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull. Ubytování.

4. den - OBLAST EASTFJORDS
Snídaně. Odjezd do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedete podél pobřeží přes strmé útesy, rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je také nejzalesněnější částí celého ostrova. Poté přijedete do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem ve východní části Islandu. Ubytování.

5. den - VODOPÁDY A TEMNÝ HRAD
Snídaně. Cestou k jezeru Mývatn navštívíte krásný vodopád Dettifoss. Budete projíždět oblastí s velice aktivní vulkanickou činností. Místní krajina má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Právě tady nemůžete vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, neboli Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínající zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velice bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávkou bude Godafoss, neboli vodopád bohů, jež je bezesporu jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Ubytování v Akureyri či okolí.

6. den - POZOROVÁNÍ VELRYB
Snídaně. Možnost fakultativního výletu lodí za  pozorováním velryb. Poté navštívíte vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Doslova co by kamenem dohodil, je další nádherný vodopád Barnafoss. Ubytování.

7. den - NÁRODNÍ PARK THINGVELLIR
Snídaně. Cestou na jih uzavřete okružní putování po ostrově. Budete moci obdivovat fjord Hvalfjördur s délkou 30 kilometrů. Dále navštívíte Národní park Thingvellir (UNESCO), kde byl již v roce 930 n. l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě a jehož pozůstatky jsou stále k vidění. Spatřit zde můžete také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu, oddělujícího tektonické desky. Poté uvidíte Gejzír Strokkur, který každých sedm minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů, nebo nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí takzvaného Zlatého okruhu, jež je symbolem celého ostrova. Pozdě odpoledne příjezd do Reykjavíku. Ubytování.

8. den - HLAVNÍ MĚSTO REYKJAVÍK A MODRÁ LAGUNA
Snídaně. Prohlídka hlavního města Reykjavíku. Odpoledne individuální program. V podvečerních hodinách návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně (vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu). Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy.

9. den - ODLET
Dopoledne přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Keflavík – Praha včetně všech poplatků
  • 7 nocí se snídaní v hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • transfery dle programu
  • výlety dle programu
  • vstupné do Modré laguny
  • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

  • příplatek 12 990 Kč za jednolůžkový pokoj 
  • případné fakultativní výlety
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
  • cestovní pojištění

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Změna odletového dne vyhrazena.

Minimální počet účastníků zájezdu: 20.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
13.06.2020 - 21.06.2020 Cena za osobu 56 990,- Objednat Detail
< >
1