2.2 Krásy Sardinie: 23.09.2020 - 02.10.2020

Přehled

Stava:Polopenze s nápoji
Doprava:Letecká
Datum:23.09.2020 - 02.10.2020
Cena:22 990,-
Cena za osobu/pobyt

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za osobu 24 990,-
Cena za osobu 25 990,-
Cena za osobu 22 990,-

Informace

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování. 

2. den - MĚSTA CASTELSARDO, ROCCIA DELL´ELEPHANTE, TEMPIO PAUSANIA

Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo s hradem, které leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelů, náměstíček a restaurací, které zvou k návštěvě či posezení.

Dále se zastavíte u nádherného přírodního úkazu Roccia dell´Elephante neboli Sloní skály. Den završíte prohlídkou historického města Tempio Pausania.

3. den - ARZACHENA A VYKOPÁVKY NURAGHŮ

Výlet vás zavede do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v blízkosti města Arzachena. Nachází se zde komplex starověkého nuraghského osídlení Nuraghe La Prisgiona. Navštívíte také tzv. Tombe di Giganti Coddu Vecchiu neboli „Hrobku obrů“. 

O tzv. nuraghské civilizaci se ví velmi málo. Nikdo netuší, odkud její lidé přišli, jak žili, ani kdy jejich doba skončila. Jejich působení však dokládají tyto tajemné stavby, kterých je po Sardinii rozeseto na několik tisíc. Dále Vás čeká prohlídka starobylého města Arzachena.

4. den - VOLNÝ DEN

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

5. den - SOUOSTROVÍ LA MADDALENA

Souostroví La Maddalena je jedním z nejkrásnějších míst této oblasti. Jeho centrem je šarmantní stejnojmenné městečko se svou typickou architekturou a dlážděnými náměstíčky. Samotné souostroví je národním parkem skládajícím se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Uvidíte bizarní útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem.

6. den - DEGUSTACE VÍN A SÝRŮ, SANTA TERESA GALLURA

Sardinie není jen divoká příroda a nádherné pláže, ale také historie a dobré jídlo a pití. Cannonau, Vernaccia či Vermentinu, to jsou názvy nejznámějších vín ze Sardinie. Vy se ale odevzdáte do rukou místních vinařů, kteří představí svá typická vína. K vínu ovšem neodmyslitelně patří i sýry a i za těmi vás zavedou a představí vám je místní zpracovatelé.

Poté navštívíte vojenskou pevnost z 19.století Fortezza di Monte Altura. Ta se tyčí na pozoruhodném místě, odkud měli vojáci přehled o situaci na severním pobřeží Sardinie a kde budete obdivovat úžasné zasazení architektury do krajiny. Na závěr dne si prohlédnete přístavní město Santa Teresa Gallura, odkud uvidíte i sousední Korsiku.

7. den - ALGHERO A NEPTUNOVA JESKYNĚ

Navštívíte středověké město Alghero, kterému se pro jeho katalánský ráz přezdívá Malá Barcelona. Město vás okouzlí svou slunnou atmosférou, mnoha obchody plnými korálů a úzkými uličkami. Poté bude následovat lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě.

Třešinkou na dortu bude zastávka u pisantsko – románského kostela Santissima Trinita di Saccargia .

8. den - PORTO CERVO A CAPO D'ORSO

Překrásné Smaragdové pobřeží, které vyniká tyrkysově zbarveným mořem a bílými plážemi. Ty si oblíbila italská i světová smetánka a vy si prohlédnete taktéž jejich nejoblíbenější letovisko – luxusní přístav Porto Cervo.

Skalní útvar zvaný Capo d’Orso neboli Medvědí kopec byl a je vyhledávaným místem, zejména místními námořníky. Vám se z něj naskytne překrásný pohled na nedaleké souostroví La Maddalena.

Navštívíte pitoreskní městečko San Pantaleo neboli “město umělců” pod krásnými skalnatými stěnami a výhledy na pobřeží společně společně s  místním tradičním trhem.

9. den - VOLNÝ DEN

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

10. den - ODLET

Transfer na letiště a odlet do Prahy. 

 

*v případě zájezdu na 7 nocí: bez volných dnů v programu. Odlet zpět do Prahy 8. den zájezdu.

Cena zahrnuje

Cena za osobu zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
7/9 nocí ve 4* hotelu  Club Esse Posada Beach 4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
polopenzi formou bufetu, včetně vody a vína 
transfery dle programu
výlety dle programu
služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

Cena za osobu nezahrnuje:

příplatek 4 300 Kč za jednolůžkový pokoj 
příplatek 3 510 Kč za pokoj s balkonem 
vstupy dle programu (cca 55 EUR)
spropitné ani jiné vedlejší výdaje
cestovní pojištění
případnou pobytovou taxu, která je splatná na místě*

* Hotel Posada 4* – byla zavedena povinná pobytová taxa ve výši 2,50 EUR/os./noc. Taxa jsou splatná na místě přímo v hotelové recepci. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Důležité informace

Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfin travel. 

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
02.06.2020 - 11.06.2020 Cena za osobu 24 990,- Objednat Detail
02.10.2020 - 09.10.2020 Cena za osobu 22 990,- Objednat Detail
< >
1