1.4 Hrdá Korsika

Přehled

Stava:Snídaně
Doprava:Letecká

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za osobu 35 990,-
Cena za osobu 35 990,-

Informace

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Přejezd do přístavu Santa Teresa Gallura a plavba trajektem na ostrov Korsika. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den – BONIFACIO

Tento den vás čeká návštěva nejjižnějšího města na ostrově, Bonifacia. Toto město, ležící na útesu, bylo po staletí ohrožováno nájezdy Janovanů, Aragonců a dokonce i pirátů. Svou čest si ale ubránilo. Při prohlídce jeho historické části budete svědky velkého odhodlání dřívějších obyvatel, které se do něj navždy otisklo. Projdete se po schodišti krále Aragonského, navštívíte překrásnou citadelu a dokonale dochované románské kostely. Úzké uličky lemované vysokými kamennými domy vás dovedou až k výhledu na nedalekou Sardinii.

3. den – ALÉRIA, kostel SAINT MICHELE DE MURATO a BASTIA

Dopoledne vás čeká výjezd na sever ostrova. První zastávkou bude městečko Aléria. Tady prozkoumáte ruiny římského fóra, které vám ukážou svou antickou historii. Další, v pořadí druhou zastávkou bude malebný, orientálně působící kostel kostel San Michele de Murato. Následně se plynule přesunete do přístavního města Bastia.

4. den – ANGLICKÉ KASKÁDY, CORTE

Čtvrtý den nahlédnete do vnitrozemí ostrova. Velmi příjemnou procházkou se dostanete k Anglickým vodopádům. Zdejší malá jezírka s křišťálovou hladinou si vychutnávat nejen při koupání, ale také při slunění na vyhřátých kamenech. Poté vás čeká krátký přejezd vlakem do města Corte. Toto hrdostí proslulé město je právem nazýváno srdcem či duší Korsiky. Na místní univerzitě studoval i Napoleonův otec.

5. den – SPELUNCA, PORTO, CALANCHE

Den začnete průjezdem dvěma soutěskami Scala di Santa Regina a Spelunca. Následně vás uvítá malebné město Porto. Najdete zde spoustu kaváren, menších obchůdků, restaurací a dokonalou oblázkovou pláž, na které si odpočinete. Závěrem dne se vydáte do skalní oblasti Calanche, která je na seznamu UNESCO. Skalní útvary z oranžové či růžové žuly i útesy spadající přímo do moře mají bizarní tvary připomínající zvířecí hlavy a lidské postavy. Popusťte uzdu své fantazii a prozkoumejte další část překvapující Korsiky.

6. den – CARGÈSE, věž TOUR DE LA PARATA, hlavní město AJACCIO

První zastávkou tohoto dne bude město Cargèse. Dodnes zde žijí potomci Řeků a právě v tomto, dávnou historií opředeném městě, bude vaše první zastávka. Poté se přesunete ke strážní věži Tour de la Parata, která připomíná šachovou figurku. Odtud budete moci pozorovat Krvavé ostrovy. Název souostroví se odvozuje od slova Sagonarri (černá krev), tedy barvy, kterou ostrovy získávají za příznivých klimatických podmínek při západu slunce. Závěrem dne přesun do hlavního město Ajaccia.

7. den – Volný den ve městě AJACCIO

Užijte si volný den ve městě Ajaccio zcela podle svého! Ajaccio je elegantní a živé město, které vás okouzlí v záři slunečních paprsků svou atmosférou a pohodou přímořského života. V celém Ajacciu je cítit duch nejslavnějšího Korsičana Napoleona Bonaparte. Ve městě uvidíte hned několik soch, které jeho památku oslavují. Za návštěvu stojí i místní muzea a trhy. 

8. den - FILITOSA, CAMPOMORO, SARTÈNE

Dopoledne se vydáte k nalezišti menhirů, do Filitosy. Poté se plynule přesunete do oblasti Campomoro, jedné z nejdivočejších částí korsického pobřeží. Pokud nebudete chtít odpočívat na prázdných oblázkových plážích, můžete se vydat prozkoumat úchvatné okolí. Místní cesty lemují ohromné skalní útvary, mezi kterými nese mořský vánek příjemnou vůni borovic. Občas můžete mít prostě pocit, že procházíte zahradou osázenou sochami. Závěr dne strávíte večerní prohlídkou města Sartène.

9. den - PROPRIANO, SAINTE LUCIE DE TALLANO, COL DE BAVELLA

V dopoledních hodinách si prohlédnete město Propriano. Toto přístavní městečko je uchycené na skalách a pyšní se strhující atmosférou jedonho z typických korsických měst. Další zastávkou bude městečko Sainte Lucie de Tallano, kde na vás dýchne klid a všudypřítomná korsická hrdost. Vnitrozemí opustíte v oblasti Bavella, kde projedete sedlem Col de Bavella. Je to nejvýše položený horský průsmyk na Korsice a prochází jím jeden z nejkrásnějších trekkingů světa. Poté podvečerní přejezd na Sardinii a ubytování v oblasti Santa Teresa Gallura.

10. den - ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena za osobu zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Sardinie – Praha včetně všech poplatků
plavbu trajektem Sardinie – Korsika – Sardinie
9 nocí se snídaní ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
transfery dle programu
výlety dle programu 
služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

Cena za osobu nezahrnuje:

příplatek od 10 990 Kč za jednolůžkový pokoj
vstupy dle programu (cca 40 EUR)
případné fakultativní výlety
spropitné ani jiné vedlejší výdaje
cestovní pojištění 
povinnou pobytovou taxu (cca 1 EUR/osoba/noc), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Důležité informace

Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfin travel. 

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
02.06.2020 - 11.06.2020 Cena za osobu 35 990,- Objednat Detail
23.09.2020 - 02.10.2020 Cena za osobu 35 990,- Objednat Detail
< >
1