1.1 Divoká Korsika - perla Středomoří

Přehled

Stava:Bez stravy
Doprava:Autobus

Ceny

Kód Položka Cena
01 Cena za osobu - MH pro 2 osoby 13 290,-
01 Cena za osobu - MH pro 3-4 osoby 11 490,-

Informace

Trasa zájezdu

BASTIA – CALACUCCIA – PORTO – CALANCHE – EVISA – CORTE – ANGLICKÉ KASKÁDY – AJACCIO – BONIFACIO – PORTO VECCHIO – ZONZA – COL DE BAVELLA

Program zájezdu

1. den

V odpoledních hodinách odjedeme z Brna a čeká nás průjezd Rakouskem a Itálií.

2. den

Ráno se v italském Livornu nalodíme na trajekt na Korsiku. Po přistání v korsickém přístavu BASTIA, druhém největším městě Korsiky, se po východním pobřeží ostrova vydáme směrem na jih, kde se ubytujeme v rezidenci, rozkládající se podél překrásné písečné pláže.

3. den

Dnes se znovu vydáme na západní pobřeží Korsiky. Srdcem ostrova je středověké kamenné město CORTE, vybudované na strmých skalních útesech. Je to údajně nejkorsičtější město ostrova a stále je považováno za neformální hlavní město Korsiky. Přes ANGLICKÉ KASKÁDY - množství vodopádů a tůní, které vybízí k osvěžení v nádherné scenérii korsické přírody, kde se protáhneme nenáročnou turistikou, přijedeme do hlavního města ostrova AJACCIO. Naše putování městem nás povede po stopách nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte přes jeho rodný dům až k hrobce rodiny Bonapartů Chapelle Impériale. Cestou si rozhodně neopomeneme prohlédnout fantastickou sbírku italského naivního umění v paláci Fesch nebo vyzkoušet osobitou chuť známých korsických vín během malé ochutnávky. Následně přijedeme na ubytování.

4. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

5. den

Dnešní celodenní výlet nás zavede na západní pobřeží. Cestou hornatým vnitrozemím ostrova projedeme soutěskou Scala di St. Regina a krátce se zastavíme u horské přehrady CALACUCCIA. Cílem naší cesty bude jeden z nejkrásnějších zálivů Středozemního moře – Golfe de Porto . Po obou stranách do zálivu ústící řeky Porto se tu kolem staré Janovské věže tísní malebné letovisko nazvané opět PORTO. Celkovou jedinečnou přírodní scenérii dotváří okolní růžové útesy CALANCHE strmě se svažující do vod zálivu. Zpět na ubytování se budeme vracet vnitrozemím ostrova přes známé horské městečko EVISA. 

6. den

Naše dnešní cesta nás zavede do nejjižnějšího cípu Korsiky, kde se na vápencovém útesu vysoko nad mořem majestátně tyčí Janovská citadela, po staletí střežící opevněné město a přístav BONIFACIO. Díky své poloze na křídovém útesu vysoko nad mořem je toto místo jednou z nejpozoruhodnějších a nejdramatičtějších scenérií v Evropě. Budeme se proplétat úzkými křivolakými uličkami a plnými doušky nasávat atmosféru starých časů. Během lodního výletu podél strmých bílých útesů sami poznáme, proč je právě Bonifacio považováno za nejfotogeničtější místo ostrova. Odpoledne se zastavíme v nejznámějším letovisku východního pobřeží Porto Vecchio. Tamní pláže pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snesou srovnání s plážemi Karibského moře. Jejich kouzlo a kvalitu si sami vyzkoušíme. Vrátíme se na ubytování.

7. den

Dnešní program je určen především pro ty, kterým učarovala krása místních hor. Odjedeme do oblasti Porto-Vecchio, kde podnikneme cca dvouhodinový pěší výlet k vodopádu Piscia di Gallo. Vodopád je 70 metrů vysoký a je nejvyšší na celé Korsice. Městečko ZONZA sehrálo důležitou roli v bojích za svobodu ostrova. Největším zážitkem však bude průsmyk COL DE BAVELLA se sochou Panny Marie a fantastickými výhledy na okolní horské velikány. Průsmyk bude pro nás spojen s pěším výstupem (cca 3,5 hodiny). Cestou zpět se zastavíme v PORTO VECCHIO na prohlídku města a nákupy a poté odjedeme na ubytování.

8. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře a prozkoumání okolí.

9. den

V ranních/dopoledních hodinách (v návaznosti na trajekt) se vydáme do přístavu Bastia, kde se nalodíme na trajekt do Livorna.

10. den

Do Brna přijedeme v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. autobusem
 • trajekt Livorno–Bastia a zpět
 • přístavní poplatky
 • 7× ubytování ve 2 až 4lůžkových mobilehomech s příslušenstvím
 • ložní prádlo
 • služby průvodce
 • pojištění CK.

Cena nezahrnuje

 • lodní plavby
 • vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 60 €
 • ručníky
 • pobytovou taxu cca 5€
 • povinný závěrečný úklid (provádí host sám, v případě zjištěných nedostatků bude účtován poplatek ve výši cca 70 €/jednotka/pobyt)

Důležité informace

Fakultativní příplatky

1lůžkový pokoj (červen) - 4 690 Kč - na ověření v CK, cestovní pojištění Uniqa

Ubytování

Moderní prázdninová vesnice Marina d´Erba Rossa nabízí ubytování v mobilehomech pro 2–4 osoby. Celý areál je umístěn v soukromém parku přímo u překrásné písečné pláže. Každý mobilhome se skládá z 2 ložnic (1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice se dvěma oddělenými lůžky), z obytné místnosti s pohovkou, kuchyňského koutu vybaveného lednicí s mrazákem, plynovým vařičem, nádobím, mikrovlnou troubou a kávovarem, koupelny a toalety, klimatizace a balkonu vybaveného zahradním nábytkem. Plánek mobilehomu naleznete ve fotogalerii k zájezdu. V areálu rezidence je k dispozici bazén, hřiště, stolní tenis, tenisové kurty, mini-golf, herna a bazének pro děti, obchůdky a půjčovna sportovního vybavení, bar, restaurace a obchod s potravinami. Nákupy potravin je možno řešit v průběhu jednotlivých programů. Na místě se hradí vratná kauce cca 100 €/jednotka/pobyt. Klienti nejsou v mobilehomech doobsazováni dalšími klienty (pokud si zájezd zakoupí 2 klienti, jsou v mobilehomu sami).

Informace

Změna programu vyhrazena.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Travel Club ČSAD Tišnov. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 15:00, předpokládaný příjezd do Brna 12:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
01 29.05.2020 - 07.06.2020 Cena za osobu - MH pro 2 osoby 13 290,- Objednat Detail
01 29.05.2020 - 07.06.2020 Cena za osobu - MH pro 3-4 osoby 11 490,- Objednat Detail
Last Minute
< >
1