Termální ostrov Ischia

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Autobus

Informace

Program zájezdu

1. den
Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2. den
Dopoledne trajekt na OSTROV ISCHIA v oblasti Neapolský záliv , odpoledne odpočinek u hotelového termálního bazénu.

3. den
Okruh po ostrově Ischia: ISCHIA PONTE je nejstarší částí obce Ischia s několika zajímavými kostely a monumentálním Aragonským hradem, jehož dějiny začínají již v dobách, kdy spolu soupeřili Řekové a Etruskové a první pevnost zde nechal vybudovat v r. 474 př. n. l. syrakúský tyran Hieron. Výhledy na ISCHIA PORTO - malebný přístav, kam neustále připlouvají a odplouvají rychlolodě, výletní jachty i rybářské čluny. Obec CASSAMICCIOLA TERME disponuje velkým množstvím termálních pramenů. Cassamicciola je hezké přístavní městečko s příjemnou pobřežní promenádou. Pramen Castiglione vedl k vybudování termálního parku. V této obci se léčilo mnoho slavných osobností jako např. neapolský král Ferdinand IV., pruský král Friedrich Wilhelm IV., bavorští králové Maxmilian a Ludvík I. a Garibaldi. LACCO AMENO je nejmenší obec na Ischii, ale má velmi dlouhé dějiny, sahající až do starověku. Symbolem Lacco Ameno je „Fungo“ – Hřib, větrnou a vodní erozí zformovaný tufový skalní útvar.

4. den
Pobyt u moře.

5. den
Výlet do městečka Forio. Město FORIO je největší obcí na Ischii. Dodnes zde stojí některé z původních 12 strážních věží, nestarší Torrione byla postavena v r. 1480. Forio má také velký počet kostelů. Po prohlídce možnost koupání na pláži nebo návštěva POSEIDONOVÝCH LÁZNÍ – termální park, který se proslavil po celém světě, nachází se na ploše 4 500 m2, je zde velký počet bazénů s termální vodou od 28 do 40°C, olympijský bazén s mořskou vodou, přírodní sauna, soukromá písčitá pláž atd.

6. den
Odpočinkový den nebo pro zájemce výlet na nejvyšší horu ostrova MONTE EPOMEO (789 metrů). Tato tufová hora nabízí velkolepý výhled na celý ostrov a na Neapolský záliv. Na vrcholku se nacházejí zbytky strážních budov z r. 1464.

7. den
Pobyt u moře.

8. den
Výlet do městečka SANT ANGELO, které je jedním z nejkrásnějších míst na Ischii. Jsou zde pastelově natřené domy, malý přístav a v pozadí zelené kopce poloostrova Punta Sant´Angelo. Možnost koupání v nově vybudovaném TERMÁLNÍM PARKU TROPICAL, které nabízejí podobně jako Poseidonův park, velký počet termálních bazénů. Také je zde možnost plavby loďkou na nedalekou pláž.

9. den
Dopoledne možnost pěší procházky na SORGETO, pobřží, kde teplé prameny vybublávají přímo v moři. Prameny jsou vyhledávané pro jejich léčebné preventivní účinky. Nebo koupání v termálním bazénu. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a přejezd do ČR.

10. den
Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • trajekt na Ischii
  • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenze

Důležité informace

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna - příplatek 330 Kč
  • výlet 6. den na Epomeo - příplatek 250 Kč
  • 1/1 pokoj - příplatek 2800 Kč

Informace

Změna programu vyhrazena.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Mayer & Crocus. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Slevy, podrobnosti k ceně

Sleva 55+ ve výši 300,- Kč

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
123-01 05.06.2020 - 14.06.2020 Cena za osobu 13 390,- Objednat Detail
Last Minute
< >
1