Ischia jako na dlani pro zdatnější - pohodová výprava na ostrov věčného mládí: 29.09.2020 - 08.10.2020

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká
Datum:29.09.2020 - 08.10.2020
Cena:24 990,-
Cena za osobu/pobyt

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za osobu 24 490,-
Cena za osobu 24 990,-
Cena za osobu 22 490,-
Cena za osobu 22 990,-

Informace

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Neapole. Přejezd do přístavu a plavba trajektem na ostrov Ischia. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den - etapa č.1: Botanická zahrada La Mortella, Bosco di Zaro a Lacco Ameno
Na začátku vašeho „putování“ se projdete jednou z nejkrásnějších botanických zahrad v celé Itálii – La Mortella (založenou argentinskou spisovatelkou Lady Susan Walton), ve které se nachází nepřeberné množství cizokrajných rostlin, skleníků s orchidejemi, altánků a jezírek. Etapa dále pokračuje parkem Bosco di Zaro, kde se v zákoutí přírody ukrývá Madona di Zaro, až do městečka Lacco Ameno, které snad každého okouzlí svou příjemnou atmosférou. Jako magnet vás přitáhne skála ve tvaru houby, tyčící z moře, která je neodmyslitelným symbolem městečka.
Délka trasy: cca 6 km; pohodová technicky nenáročná etapa.

3. den - etapa č. 2: Nádherné výhledy z vrcholu Monte Epomeo
Z vesničky Fontana vystoupáte až na nejvyšší bod Ischie – horu Epomeo, která vám ze své výšky 787 m n. m., ukáže Ischii jako na dlani. Nádherné výhledy do všech koutů ostrova, zapomenutá místa a pozůstatky původního osídlení – kamenných domů vytesaných přímo do tufových skal, to je výlet na Epomeo. Poté sestoupíte do vesničky Serrara, která je domovem farmářů a vinařů.
Délka trasy: cca 7 km; technicky lehce náročnější etapa (stoupání do kopce a následný sestup, výstup na samotný vrcholek Epomea po kamenných schodech).

4. den - etapa č. 3: Sant Angelo a starobylé lázně Cavascura
Dnes je v plánu romantika! Ze Serrary se vydáte do původně rybářské vesničky Sant Angelo, jednoho z nejromantičtějších míst na ostrově. Úzké uličky, kterými sotva projede malé auto, vás dovedou až k masivnímu výběžku Punta S´Angelo, který je s pevninou spojen písečnou pláží, a ze kterého je úžasný výhled na barevné fasády domků.
Přes pláž Maronti, kde z písku vyvěrají fumaroly (horké termální páry), se dostanete až k antickým římským lázním Cavascura. Zde si můžete užít bahenní lázeň, římskou koupel a další tělu lahodící procedury.
Délka trasy: cca 6,5 km; technicky lehce náročnější etapa (sestup do Sant Angela po schodech).

5. den - volný den
Užijete si relaxační den na ostrově Ischia.
Kromě koupání na pláži a procházek po okolí můžete navštívit např. slavný termální park Poseidonovy zahrady, kde se nachází 22 bazénů s minerální vodou o teplotě 28 až 40°C. Vedle termálních bazénů zde také najdete bazén s mořskou vodou, Kneipovy bazény (15°C a 41°C), Japonský bazén, saunu, masážní křesla a ve slunečních lázních pak další rehabilitační a kosmetické služby.

6. den - etapa č. 4: Procházka po ostrově Procida
Výletní lodí se vypravíte na maličkou, ale přenádhernou Procidu, ostrov citronů a námořníků. Navštívíte místo, kde se ve středověkém přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky jsou vedle sebe naskládány jako krabičky od sirek, mezi nimi se proplétají uzounké uličky se starými kostely a nad touto scenérií se tyčí středověká pevnost na skále Terra Murata.
Délka trasy: cca 5 km; pohodová, technicky nenáročná etapa.

7. den - etapa č. 5: Východní cíp ostrova a Aragonský hrad
Od maličkého kostelíku Chiesa d´Annunziata se vydáte na okružní procházku po východním cípu Ischie. Naskytnou se vám daleké výhledy na moře, přilehlé ostrovy a kouzelný Aragonský hrad. Budete procházet krásnou přírodou a vinicemi v oblasti Piano Liguori. Poté sejdete do Ischia Ponte, kde vás čeká prohlídka Aragonského hradu, který založili Řekové již v roce 474 př. n. l., a který se pyšní bohatou historií, různorodými zákoutími a překrásnou zahradou.
Délka trasy: cca 7 km; technicky náročnější etapa (výstup a sestup kopcovitým terénem, výstup a sestup po kamenných schodech).

8. den
Transfer na letiště a odlet z Neapole do Prahy.

 

V případě zájezdu na 9 nocí:

8. den – etapa č. 6 – Městečko Panza a zátoka horkých pramenů Sorgeto
Projdete oblastí Panza a poklidným malým městečkem se stejnojmenným názvem (Panza údajně pochází z italského pancia = bříško) a po cca 270 schodech sejdete do zátoky horkých pramenů zvané Sorgeto. Díky termálnímu prameni vyvěrajícímu do moře a dosahujícímu teploty až 90 °C si zde můžete užít koupání po celý rok.
Délka trasy: cca 6 km; technicky lehce náročnější etapa (sestup do zátoky Sorgeto po schodech a výstup nahoru).

9. den
Volný den.

10. den
Transfer na letiště a odlet z Neapole do Prahy.

 

V případě zájezdu na 10 nocí:

8. den
Volný den.

9. den – etapa č. 6 – Městečko Panza a zátoka horkých pramenů Sorgeto
Projdete oblastí Panza a poklidným malým městečkem se stejnojmenným názvem (Panza údajně pochází z italského pancia = bříško) a po cca 270 schodech sejdete do zátoky horkých pramenů zvané Sorgeto. Díky termálnímu prameni vyvěrajícímu do moře a dosahujícímu teploty až 90 °C si zde můžete užít koupání po celý rok.
Délka trasy: cca 6 km; technicky lehce náročnější etapa (sestup do zátoky Sorgeto po schodech a výstup nahoru).

10. den

Volný den.

11. den
Transfer na letiště a odlet z Neapole do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků (let Praha – Neapol v termínu 16. 5. – 26. 5. 2020 s přestupem v Římě)
 • 7/9/10 nocí ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek od 2 730 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky zájezdu
 • vstupy dle programu: Botanická zahrada La Mortella (cca 12 EUR),  Aragonský hrad (cca 10 EUR)
 • fakultativní výlety a vstupy: Poseidonovy zahrady (cca 40 EUR)  
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu od 2 EUR/os./noc), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno.

Minimální počet účastníků: 25.

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
16.05.2020 - 26.05.2020 Cena za osobu 24 990,- Objednat Detail
26.05.2020 - 02.06.2020 Cena za osobu 22 490,- Objednat Detail
22.09.2020 - 29.09.2020 Cena za osobu 22 990,- Objednat Detail
< >
1