Ubytování na Korsice

Cesta:

Popis lokality

Korsika má všechny znaky malého světadílu. Najdete zde palmy, vinice, olivové a pomerančovníkové háje, kaštanové a borové lesy, vysokohorská jezera a horské bystřiny, v nichž se to hemží pstruhy. Nejtypičtější jsou maquisové porosty silně vonící myrtou, kterou Napoleon údajně cítil až z moře. Více než tisíc kilometrů korsického pobřeží nabízí krajinu, jež je ve Středozemním moři zcela jedinečná: oblázkové zátoky, zálivy s jemným pískem, divoká skaliska, rozlehlé pláže vroubené borovicovými lesíky, tyrkysové moře. Korsika, to je též mnoho horských masívů, které mají vždy svůj nezaměnitelný charakter. Údolí zdobená jezery, vysokohorské vesnice na terasách, ostré vrcholky, náhorní roviny - nekonečně pestrá krajina s mnoha možnostmi trávení volného času. Žádný jiný ostrov ve Středozemním moři není tak zelený. Korsická příroda Vás ohromí barvami a vůněmi tisíců rostlinných druhů. V každé roční době je ten pravý čas odhalit přírodní krásy Korsiky.

Řekové nazývali Korsiku „Kaliste“, nejkrásnější. Tato země plná kontrastů si plně zaslouží svůj titul „ostrov krásy“. Kouzlo Korsiky tkví v její krajině, divoce krásné scenerii hor, lesů, po myrtě vonících macchií a nádherných plážích. Zdejší nespoutaná příroda zůstala nedotčena v takové míře jako nikde jinde ve středomoří. Tento ostrov s divokým pobřežím a horskými vrcholky, je jedním z posledních panenských koutů středomoří - chudý, málo osídlený, krásný, starobylý a tvrdošíjně hrdý.

Na celém území Korsiky podávají svědectví o historii a kultuře tohoto ostrova četné historické památky a objekty. Nesčetné románské a barokní kaple a kostely, organizování procesí a hluboce zakořeněné náboženské zvyklosti svědčí o upřímné oddanosti Korsičanů k náboženským hodnotám. Svátky, kulturní a společenské akce - to je duše Korsiky, k jejímuž poznávání je kdykoliv ten pravý čas.

Příznivé klima a geografická poloha ostrova umožňují provozování různých druhů zábavných činností a sportů. Konají se zde také nejrůznější kulturní akce a festivaly.

 

Informace o ubytování na Korsice

 

Kdy rezervovat ubytování na Korsice?

Korsika se poněkud liší od ostatních destinací Středomoří.
Jelikož ostrov disponuje omezeným množstvím ubytovacích kapacit a poptávka v sezóně (nejvyšší sezónou je červenec a srpen, u Čechů je pak velmi oblíbený také první červencový týden i kvůli dvou státním svátkům) velmi převyšuje nabídku, je lépe, zejména pokud jde o oblíbené lokality, rezervovat s dostatečným předstihem. Sami Francouzi jsou zvyklí vybírat dovolenou na Korsice během prosince a ledna. Z výše uvedených důvodů nelze příliš počítat s akcemi typu "Last Minute", na Korsice jsou spíše výjimkou. Na oplátku Vám však může Korsika nabídnout cestovním ruchem nenarušenou krajinu se spíše menšími ubytovacími kapacitami (nehledejte zde několikapatrové hotely přímo u pláže).

 

Jaké je možno objednat typy ubytování?

Hotelové pokoje (HP) - jsou umístěné v hotelových budovách, případně v přízemních budovách s přímým vstupem zvenčí. Nejsou vybaveny kuchyňským koutem a v základní ceně bývá obvykle zahrnuto ložní prádlo, pobytová taxa, závěrečný úklid a není vyžadována kauce (konkrétní podmínky najdete u jednotlivých hotelů a mohou se lišit)

Apartmány  - bývají umístěny v ubytovacích kapacitách, které označujeme jako RESIDENCE. Dle konkrétní kapacity se může jednat o samostatné nebo řadové, obvykle jedno či dvoupatrové budovy s jednotlivými apartmány. V některých případech jde i o větší budovy hotelového typu s více apartmány. Kromě platby za ubytování u nás v kanceláři ještě zákazníci platí přímo na místě ubytovatelům následující povinné poplatky - pobytová taxa, závěrečný úklid, vratná kauce + případné nepovinné poplatky - např. za ložní prádlo, ručníky, TV atp. (konkrétní podmínky najdete u jednotlivých kapacit a mohou se lišit)

Mobilhomy - mobilní domky jsou součástí kempů. Poplatky na místě podobně jako u apartmánů.

Bungalovy - jednopatrové, samostatné domky, zděné nebo dřevěné jsou součástí kempů. Poplatky na místě podobně jako u apartmánů.

Příklady typů apartmánů, mobilhomů a bungalovů:

1/ MONO
    – obytná místnost s kuchyňským koutem, vlastní sociální zařízení s WC
2/ BILO, BILO PLUS
    –  obytná  místnost,  jedna  oddělená  ložnice,  kuchyňský kout, vlastní sociální zařízení s WC
3/ TRILO, TRILO PLUS
    – obytná místnost, dvě oddělené ložnice, kuchyňský kout, vlastní sociální zařízení s WC
4/ QUADRO, QUADRO PLUS
    – obytná místnost, tři oddělené ložnice, kuchyňský kout, vlastní sociální zařízení s WC
5/ VILLA
    –   obytná   místnost,   čtyři   a   více   oddělených   ložnic, kuchyňský kout, vlastní sociální zařízení s WC

 

Jaké jsou nástupní termíny a délka pobytu?

Pokud hledáte ubytování s kuchyňkou  ubytování v apartmánech, je během nejvyšší sezóny (červenec-srpen, někdy i polovina června-polovina září) ve většině případů velmi obtížné sehnat na jiný než týdenní pobyt. Nejtypičtější nástupy na ubytování jsou v sobotu, případně neděli, pár kapacit má možnost nástupu i ve středu (pobytem středa-středa se dá vyhnout vyšší cenám trajektů o víkendu). Chcete-li pobyt jiný než 7 nebo 14 dní, je nutno absolvovat týdenní pobyt v apartmánu a případně dokoupit zbývající noci v hotelu (pár výjimek umožňuje i pobyty 10-denní, ale je jich velmi málo – tyto výjimky umožňují pouze kapacity na východním a severním pobřeží, jih a západ se drží striktně klasických nástupních dní). Vyžádat lze jiné nástupní dny či jinou délku pobytu spíše výjimečně a pouze mimo hlavní sezónu (ta trvá přibližně od poloviny června do poloviny září). Stejné podmínky jako u apartmánů platí pro ubytování v kempech v mobilhomech či bungalovech.

Naopak na libovolně dlouhý pobyt s nástupem v kterýkoliv den je možno zařídit v hotelech.

Podobná situace jako v hotelech je také v kempech pokud chcete být ubytováni ve vlastním stanu. Můžete tedy přijet kdykoliv a na jakkoliv dlouhou dobu. Tuto službu však nezajišťujeme, protože kempy nechtějí stany od cestovních kanceláří objednávat dopředu. Naopak někdy vyjdou s rezervací vstříc individuálním zájemcům. Většina zájemců o  ubytování ve stanech však jezdí na Korsiku tzv. "na slepo" a ubytovávají se až přímo v kempu dle volné kapacity.

 

Jaké jsou možnosti stravování?

Konkrétní možnosti stravování jsou vždy uvedeny u cenových tabulek jednotlivých ubytovacích kapacit.
Kvalita stravování je obvykle na velmi dobré úrovni, ostatně jako všude ve Francii.
Na Korsice nenajdete ubytování s All-inclusive. Plná penze a polopenze je možná jen v omezeném počtu kapacit, většinou hotelů či větších residencí. Není však nutné se přímo orientovat na kapacity, které stravování poskytují, protože za stejnou cenu se dá najíst i v okolních restauracích.
Není-li uvedeno jinak, není při ubytování v apartmánech (mobilhomech či bungalovech) stravování zajištěno. Apartmány mají vybavené kuchyňské kouty, které mohou klienti plně využívat. V některých residencích je možné přikoupit si polopenzi nebo plnou penzi na místě, jinde je možné stravování v místních restauracích dle vlastního výběru.
Jste-li ubytováni v hotelu, je u většiny z nich stravování možné. V ceně pobytu je v některých případech zahrnuta snídaně, v některých již polopenze nebo plná penze. Tato skutečnost je vždy uvedena u příslušné cenové tabulky.
Pokud máte zájem o zajištění stravování, je třeba tuto skutečnost nahlásit při objednávce pobytu. CA/CK nahlásí požadavky ubytovateli.

 

Další informace naleznete: Informace o Korsice - Na Korsiku autobusem - Na Korsiku letecky - Trajekty na Korsiku - Zajímavá místa na Korsice - Dokumentární filmy o Korsice - Rozhlasové pořady o Korsice - Hlavní stránka