Krásy Sardinie - pohádkové pláže i prastará historie

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká

Informace

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování. 

2. den - CASTELSARDO & SANTA TERESA DI GALLURA
Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo s hradem, které leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelů, náměstíček a restaurací, které zvou k návštěvě či posezení.
Den završíte prohlídkou přístavního města Santa Teresa di Gallura, ze kterého se vám naskytne překrásný pohled na sousední ostrov Korsika. Při dobrém počasí se vám bude zdát, že je téměř na dosah ruky. 

3. den - ARZACHENA & VYKOPÁVKY NURAGHŮ
Výlet vás zavede do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v blízkosti města Arzachena. Nachází se zde komplex starověkého nuraghského osídlení Nuraghe La Prisgiona. Navštívíte také tzv. Tombe di Giganti Coddu Vecchiu neboli „Hrobku obrů“.
O tzv. nuraghské civilizaci se ví velmi málo. Nikdo netuší, odkud její lidé přišli, jak žili, ani kdy jejich doba skončila. Jejich působení však dokládají tyto tajemné stavby, kterých je po Sardinii rozeseto na několik tisíc.

4. den - VOLNÝ DEN
Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

5. den - SOUOSTROVÍ LA MADDALENA
Souostroví La Maddalena je jedním z nejkrásnějších míst této oblasti. Jeho centrem je šarmantní stejnojmenné městečko se svou typickou architekturou a dlážděnými náměstíčky. Samotné souostroví je národním parkem skládajícím se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Uvidíte bizarní útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem.

6. den - DEGUSTACE VÍN A SÝRŮ
Sardinie není jen divoká příroda a nádherné pláže, ale také historie a dobré jídlo a pití. Cannonau, Vernaccia či Vermentinu, to jsou názvy nejznámějších vín ze Sardinie. Vy se ale odevzdáte do rukou místních vinařů, kteří představí svá typická vína. K vínu ovšem neodmyslitelně patří i sýry a i za těmi vás zavedou a představí vám je místní zpracovatelé.

7. den - ALGHERO & NEPTUNOVA JESKYNĚ
Navštívíte středověké město Alghero, kterému se pro jeho katalánský ráz přezdívá Malá Barcelona. Město vás okouzlí svou slunnou atmosférou, mnoha obchody plnými korálů a úzkými uličkami. Poté bude následovat lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě.
Třešinkou na dortu bude zastávka u pisantsko – románského kostela Santissima Trinita di Saccargia .

8. den - PORTO CERVO & CAPO D'ORSO
Překrásné Smaragdové pobřeží, které vyniká tyrkysově zbarveným mořem a bílými plážemi. Ty si oblíbila italská i světová smetánka a vy si prohlédnete taktéž jejich nejoblíbenější letovisko – luxusní přístav Porto Cervo.
Skalní útvar zvaný Capo d’Orso neboli Medvědí kopec byl a je vyhledávaným místem, zejména místními námořníky. Vám se z něj naskytne překrásný pohled na nedaleké souostroví La Maddalena.

9. den - VOLNÝ DEN
Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

10. den - ODLET
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

V případě zájezdu na 8 dní

Program zájezdu bez volných dnů.

8. den – transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Alghero – Praha včetně všech poplatků
  • 7/9 nocí v 3*/4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
  • polopenzi formou bufetu včetně vody, piva a vína
  • transfery dle programu
  • výlety dle programu
  • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

  • příplatek 3 600 Kč/4 300,- Kč za jednolůžkový pokoj (dle termínu)
  • vstupy dle programu (cca 50 EUR)
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
  • cestovní pojištění

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
25.09.2019 - 04.10.2019 Cena za osobu 24 990,- Objednat Detail
< >
1