Krásy Neapolského zálivu s výletem na ostrov Capri: 28.09.2019 - 05.10.2019

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká
Datum:28.09.2019 - 05.10.2019
Cena:24 490,-
Cena za osobu/pobyt

Informace

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy do Neapole. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den - ARCHEOLOGICKÁ NALEZIŠTĚ POMPEJE A HERKULANEUM
Po snídani odjezd do oblasti Pompejí, kde na vás čeká prohlídka archeologických nalezišť. V roce 79 po Kristu se náhle probudil Vesuv a jeho erupce pohřbila celá města v jeho okolí. Až po dlouhých 1700 letech byla města pod Vesuvem objevena a světlo světa spatřila dvě nejdůležitější archeologická naleziště na světě POMPEJE a HERKULANEUM (UNESCO).
Během posledních století nepřetržitě probíhají vykopávky, které odkryly množství staveb a zařízení, které vypovídají o bohatství města a umožňují nám pochopit, jak fungoval každodenní život tehdejších lidí. Mozaiky a fresky ilustrující sexuální radovánky jsou pouze špičkou ledovce. 

3. den - OSTROV CAPRI
Po snídani návštěva italského ostrova CAPRI, který je nejkrásnějším a nejluxusnějším ostrovem Itálie. Mezi jeho časté návštěvníky patřili v minulosti například hudební skladatel Claude Debussy či švédská královna Viktorie.
Čeká vás prohlídka stejnojmenného hlavního města ostrova včetně jeho slavného „načančaného“ náměstí Piazza Umberto I. Následuje zastávka v sousedním půvabném městečku Anacapri a možnost lodního výletu okolo ostrova a do kouzelné MODRÉ JESKYNĚ (Grotta Azzurra). 

4. den - AMALFSKÉ POBŘEŽÍ
Po snídani výlet na úchvatné AMALFSKÉ POBŘEŽÍ (UNESCO) lemující jižní břehy Sorrenského poloostrova. Obdivovat budete terasy s bujnou zelení vyčnívající nad mořem a perlu pobřeží – městečko POSITANO. Poté vás čeká návštěva výrobny typického sýru mozzarella s degustací.

5. den - MĚSTO NEAPOL
Po snídani přesun do hlavního města Kampánie, do NEAPOLE. Neapoli se přezdívá hlavní město celého italského jihu a je to jednoho z nejnepochopenějších ale také nejkrásnějších italských měst. V tomto překvapivě velkém a rozlehlém městě vás čeká procházka historickým jádrem města (UNESCO), kde se pod sušáky na prádlo odehrává pestrý neapolský pouliční život.
Budete nasávat zdejší hlučnou atmosféru, malé uličky, krámky, hlasy obyvatel Neapole i tam kde je nečekáte a obdivovat se uměleckým a historickým pokladům města. Projdete se kolem hradu Castel Nuovo, Teatro San Carlo – nejstarší činné operní scény v Evropě, královského paláce – Palazzo Reale a kostela sv. Františka z Paoly. Poté osobní volno, které každý může strávit dle vlastního uvážení, transfer a ubytování na hotelu.

6. den - ZÁMEK CASERTA
Po snídani návštěva zámku a zahrady CASERTA (UNESCO), připomínající francouzské Versailles. Projdete se jedním z největších a nejkrásnějších parků v Evropě, kterému dominuje 3,3 km dlouhá soustava vodních kanálů, fontán a vodopádů s bohatou sochařskou výzdobou. 

7. den - VOLNÝ DEN, POBYT U MOŘE
Po snídani OSOBNÍ VOLNO, POBYT U MOŘE, ČI INDIVIDUÁLNÍ NÁVŠTĚVA NEAPOLE. Možnost fakultativního celodenního výletu na Ischii, největší ostrov neapolského zálivu. Díky stovce termálních pramenů je největší termální lokalitou ve Středomoří. Poznáte jeho pláže, krásnou přírodu a poklidnou atmosféru tohoto ostrova.

8. den - ODLET
Odlet z Neapole do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí ve 3*/4* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • 7x polopenzi 
 • transfer dle programu
 • výlety dle programu
 • návštěva výrobny sýru mozzarella s degustací
 • služby českého, příp. slovenského průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek 3 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • nápoje u večeří
 • vstupy dle programu: archeologický areál Pompeje (cca 15 EUR), archeologický areál Herculeneum (cca 15 EUR), jeskyně Grotta Azzurra (cca 30 EUR vč. plavby lodí)
 • ostatní vstupy dle programu
 • fakultativní výlet na Ischii (cca 70 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • svoz z / na Letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2,50 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno. Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).