Krásy Kalábrie

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká

Informace

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy do Kalábrie. Transfer do hotelu, ubytování v oblasti Capo Vaticano.

2. den - TROPEA A CAPO VATICANO
Odjezd do oblasti Capo Vaticano, kde budete moci obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží Kalábrie, kterému se přezdívá pobřeží bohů. Při dobré viditelnosti se vám naskytnou vyhlídky nejen na bílé pláže s jemným pískem, čistým mořem a strmými útesy, ale až na Sicílii, Liparské ostrovy a Messinskou úžinu. Poté navštívíte romantické městečko  Tropea, které je vystavěné na mohutném skalním útesu.
Tropea se pyšní sakrální architekturou a pravou italskou atmosférou. Procházka typickými úzkými uličkami, příležitost ochutnat kávu v některé z místních kavárniček nebo zdejší speciality jako jsou všemožné pikantní pochutiny, pomazánka zvaná n’duja, feferonková či tuňáková zmrzlina nebo zmrzlina připomínající lanýž (Tartufo). Ty největší speciality budete mít možnost ochutnat v rámci degustace. Cestou dále navštívíte městečko Pizzo a pozůstatky kostela vytesaného do skály Chiesa di Piedigrotta. Ubytování v oblasti Capo Vaticano.

3. den - OSTROV A SOPKA STROMBOLI
Čeká na vás odpolední výlet lodí s návratem v nočních hodinách na jeden z Liparských ostrovů –Stromboli. Stromboli je stratovulkán, který je v Liparském souostroví nejmladší, ale také nejaktivnější. Má pravidelné erupce, které budete moci po setmění z lodi pozorovat. Před tím navštívíte samotný ostrov a letovisko, vykoupete se na černé pláži nebo projdete po okolí. Příjezd na hotel v nočních hodinách.
Uskutečnění tohoto výletu závisí na aktuálních povětrnostních podmínkách a lodním spojení! Eventuální alternativou bude denní výlet na některý z Liparských ostrovů. Ubytování v oblasti Capo Vaticano.

4. den - PŘEJEZD DO SEVERNÍ OBLASTI KALÁBRIE
Po nočním výletu na Stromboli si v klidu zabalíte a následně na pohodu vyrazíte do severnější části Kalábrie na Cedrátovou riviéru. Zde se ubytujete a odpočinete na pláži. Ubytování v oblasti Cedrátové riviéry.

5. den - MĚSTA SCALEA A DIAMANTE
Pátý den se vydáte do starobylé části městečka Scalea. To se rozprostírá na úbočí svahu vypínajícím se nad mysem Capo Scalea Cedrátové riviéry. Terasovitá poloha města dala vzniknout jeho jménu Scalea (stupně). Místo bylo osídleno již před příchodem Římanů, kdy se zde nacházela osada. Po zničení místa Saracény si ho vyhlédli Normané a učinili  z něj pevnost, kterou poté využívali také Aragonci. Městečko zaujme svou atmosférou dlážděných uliček, byzantskou kaplí z 11.století, nebo zříceninou normansko-aragonského hradu.
Odpoledne se podíváte do kouzelného městečka Diamante proslulého feferonkami, citrusem cedrát, či tzv. murales – nástěnnými malbami, které zde spatříte doslova na každém “rohu”. Kulisu Diamante tvoří průzračně čisté moře s drobnými ostrůvky, které omývá skalnaté výběžky pobřeží s krásnou přírodou. Ubytování v oblasti Cedrátové riviéry.

6. den - POMPEJE
Po snídani odjezd do Pompejí, kde na vás čeká prohlídka archeologického naleziště. Rozkvět Pompejí obydlených bohatými patriciji náhle v roce 79 po Kristu ukončil výbuch Vesuvu. Horké a jedovaté plyny usmrtily místní obyvatelstvo a město pohřbila silná vrstva popela. Sláva Pompejí však touto katastrofou nezanikla.
Během posledních století nepřetržitě probíhají vykopávky, které odkryly množství staveb a zařízení, které vypovídají o bohatství města a umožňují nám pochopit, jak fungoval každodenní život tehdejších lidí. Mozaiky a fresky ilustrující sexuální radovánky jsou pouze špičkou ledovce.Ubytování v oblasti Cedrátové riviéry.

7. den - MARATEA A PLÁŽOVÉ LETOVISKO PRAIA A MARE
Závěrečný den zasvětíme příjemnému městečku Maratea, které se v letní sezóně stává oblíbeným prázdninovým střediskem. Její staré centrum Maratea Paese je labyrintem strmých uliček a skrytých náměstíček. Velkou zajímavost Maratey však objevíte až v kopci za městem, kde jsou roztroušeny ruiny původního a již opuštěného města Maratea Antica.
Další zajímavost města spatříte na vrcholku Monte San Biagio (624 m), kterému dominuje tzv. Redentore. Jedná se o obrovskou mramorovo-betonovou sochu Krista, který je zády otočen k moři a svůj pohled upírá k horám ve vnitrozemí. Naproti soše uvidíte svatyni postavenou na místě pohanského chrámu, kam každoročně míří procesí věřících.
Po prohlídce Maratey se vydáte jižním směrem přes řeku Noce, která tvoří hranici mezi regiony Basilicata a Kampánie, do typického plážového letoviska Praia a Mare. Zde budete mít možnost koupání, nebo podniknout fakultativní plavbu loďkou okolo blízkého ostrůvku Isola di Dino, který vyniká svou pestrou přírodou. Divoce zde roste myrta, ze které se v Kalábrii vyrábí tradiční likér mirto. Ostrůvek si oblíbili mořští ptáci, kteří vítají hustý středomořský porost tzv. macchií a trpasličích palem a jeskyně v útesech, které lemují ostrov. Ubytování v oblasti Cedrátové riviéry.

8. den - ODLET
Odlet z Kalábrie do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Lamezia Terme – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3*/4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • degustace místních specialit
 • služby českého/příp. slovenského průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek 4 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (cca 15 EUR)
 • fakultativní výlety: lodní výlet na ostrov Stromboli (cca 40 EUR), vstup do archeologického areálu Pompejí (cca 15 EUR), plavba kolem ostrova Dino (cca 20 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • svoz z / na Letiště Václava Havla
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
12.09.2019 - 19.09.2019 Cena za osobu 20 990,- Objednat Detail
< >
1