Ischia jako na dlani - pohodová výprava na ostrov věčného mládí

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za osobu 21 990,-
Cena za osobu 21 990,-

Informace

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy do Neapole. Přejezd do přístavu a plavba trajektem na ostrov Ischia. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: OKRUH KOLEM OSTROVA
Vypravíte se na poznávací okruh kolem ostrova, během kterého se dozvíte více o historii i současnosti Ischie. Zastávku si uděláte například u skály zvané Il Fungo (houba, hřib), která je symbolem městečka Lacco Ameno. Z vyhlídky uvidíte historický přístav Ischia Porto a navštívíte město Ischia Ponte, kde budete moci obdivovat prastarý Aragonský hrad založený Řeky v roce 474 př. n. l. a jeho malebné podhradí.

3. den: Etapa č. 1 - BOTANICKÁ ZAHRADA A RYBÁŘSKÁ VESNIČKA SANT ANGELO
Zavítáte do slavné botanické zahrady Ravino, kde vás čeká výklad odborníka a spolu s průvodcem si užijete procházku mezi nádhernými středomořskými rostlinami a především udržovanou sbírkou stovek sukulentů. V místním baru můžete ochutnat například kaktusový koktejl. Poté vás čeká přejezd do letoviska Sant Angelo, procházka a relaxace v léčivých vodách termálního parku Tropical.

4. den: Etapa č. 2 - VÝLET K LÉČIVÉMU PRAMENI NITRODI
Vydáte se k jednomu z nejléčivějších pitných pramenů na ostrově. Pramen Nitrodi využívali již staří Řekové a Římané. Čeká vás sprchová terapie léčivou, omlazující a pitnou termální vodou v nádherné přírodní oáze a procházka v zahradě se středomořskou vegetací a místními aromatickými bylinkami (rozmarýn, levandule, máta, oregano), ze kterých v místním baru dělají osvěžující granitu z termální vody. Z mírně radioaktivní vody, která má antiseptické a antimykotické účinky, se vyrábí také kosmetika Nitrodi, kterou si budete mít možnost na místě zakoupit.
Po omlazující sprchové terapii si vychutnáte oběd v místní typické cantina, vinném sklípku v tufové skále, s možností zakoupení vína, domácí grappy a limoncella. 

5. den: Etapa č. 3 - PROCHÁZKA PO OSTROVĚ PROCIDA
Vypravíte se na lodní výlet na maličkou, ale přenádhernou Procidu, ostrov citronů a námořníků. Místo, kde se ve středověkém přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky jsou naskládané jako krabičky od sirek, mezi nimi se proplétají uzounké uličky se starými kostely a nad touto scenérií se tyčí středověká pevnost na skále Terra Murata. Procházku po ostrově si můžete zpříjemnit koupáním v moři. Z paluby lodi budete moci obdivovat celou Procidu i část Ischie.

6. den: VOLNÝ DEN A MONTE EPOMEO/POSEIDONOVY ZAHRADY
Užijete si volný den na ostrově Ischia.
Fakultativně můžete navštívit slavný termální park Poseidonovy zahrady, nebo vystoupat na nejvyšší místo Ischie, vrchol Monte Epomeo.
Výlet pro milovníky přírody a zdatné turisty mimo ostrovní civilizaci. Pod vrcholem Monte Epomeo na západní straně Ischie ve výši cca 600 m. n. m. se nachází lidmi zapomenuté místo, kde se zachovaly pozůstatky osídlení – kamenných domů – vytesaných přímo do tufových skal. Z panoramatické trasy je vidět celé západní pobřeží ostrova s divokou ostrovní přírodou a kaštanovými lesy.  

7. den: Etapa č. 4 - Z OBLASTI PANZA AŽ K VINNÉMU SKLÍPKU
Projdete se klidnou částí města Forio s názvem Panza směrem ke skalnatému jižnímu pobřeží ostrova až na panoramatické místo nad zátokou horkých pramenů Sorgeto. Odtud se vypravíte až k místu zvanému Punta Chiarito, kde se nachází zbytky archeologické lokality. Majitel místního hotelu zde z původních řeckých střílen z 8. stol. př. n. l. vybudoval vinný sklípek. Na tomto jedinečném místě si vychutnáte oběd na rozloučenou připravený z vlastních zemědělských produktů a vychutnáte si také vynikající ischitánské víno. 

8. den: ODLET
Transfer na letiště a odlet z Neapole do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Neapol – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi
 • transfery dle programu
 • výlety a vstupy dle programu
 • 2 společné obědy 
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek 2 750 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety a vstupy: Výstup na Monte Epomeo (cca 20 EUR), Poseidonovy zahrady (cca 40 EUR) 
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 325 Kč/ pobyt/ osoba do 69 let, 775 Kč/ pobyt/ osoba nad 70 let
 • povinnou pobytovou taxu (cca 2 EUR/osoba/den), která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno. Minimální počet účastníků: 25.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
28.09.2019 - 05.10.2019 Cena za osobu 21 990,- Objednat Detail
05.10.2019 - 12.10.2019 Cena za osobu 21 990,- Objednat Detail
Last Minute
< >
1