najdete nás na facebooku

ISCHIA

Ostrov Ischia

Hledáte dovolenou na klidném ostrově s možností koupání v termálních pramenech, nebo moři? Dovolená na ostrově Ischia je přesně to co hledáte.

Ostrov Ischia leží v Tyrhénském moři a je největším ostrovem Neapolského zálivu, osmým největším ostrovem Itálie, nalezneme jej mezi Neapolským zálivem a zálivem Gaeta. Ostrov má rozlohu 46,4 km2, široký je od západu k východu asi 10 km, od severu k jihu 7 km, obvod ostrova je asi 35 km, od neapolského přístavu je vzdálen asi 33 km. Na severovýchodě sousedí s ostrovy Procida a Vivara, na jihu zálivu s Capri.

Ischia je vulkanického původu a vyznačuje se vysokým a skalnatým pobřežím, jemuž dominuje nejvyšší vrchol ostrova Monte Epomeo (788 m n.m.). Ostrov je částí vulkanické oblasti Flegreiských polí (kam mimo jiné patří  Neapol, Vesuv, Pozzuoli a Solfarata) a v minulosti byl sužován mnoha silnými erupcemi a zemětřesením. Fumaroly (zemní výrony plynu), kterých na ostrově najdete opravdu mnoho, jsou přesvědčivým důkazem sekundární vulkanické činnosti.  Poslední erupce byla v roce 1301, kdy se probudila sopka Fiaiano. Pozůstatky vulkanické činnosti jsou stále viditelné. V roce 1883 (28. července) byla při zemětřesení zničena velká část obce Casamicciola.
Mírné klima (s ročním teplotním průměrem okolo 17˚C), krása krajiny a termální prameny lákají na ostrov každý rok mnoho turistů. Kromě turismu, který je hlavním zdrojem příjmů ostrova, lze jako další zdroj příjmů zmínit zemědělství (vinice, olivové háje), rybolov a řemeslnou výrobu.
Počet obyvatel je cca 60.000, ostrov je správně rozdělen do 6 obcí: Ischia, Casamicciola, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano. Obvod hlavní silnice je 35 km.
Měnou ostrova je euro, v místě není možné vyměnit české koruny.