Nový Zéland 55+ - výprava do Středozemě

Přehled

Stava:Bez stravy
Doprava:Letecká

Informace

Program zájezdu

1. - 2. den: ODLET PRAHA - AUCKLAND

Odlet z Prahy s leteckou společností Emirates do Aucklandu s přestupem v Dubaji. Přílet na Nový Zéland třetí den v dopoledních hodinách.

3. den: AUCKLAND

Po příletu do Aucklandu vás čeká transfer do hotelu v centru města a ubytování. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku Aucklandu a jeho centra. Podíváte se na známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Fakultativně také můžete navštívit věž Sky Tower, která je nejvyšší věží na jižní polokouli. Poté si již užijete zasloužený odpočinek po dlouhé cestě. Ubytování v Aucklandu či okolí.

4. den: POLOOSTROV COROMANDEL

Ráno se vydáte z Aucklandu autobusem na poloostrov Coromandel. Toto úžasné místo je známé především díky svému krásnému pobřeží a pohádkovým písečným plážím. Jednou z hlavních atrakcí je pláž Hot Water Beach, na které si můžete během odlivu vyhloubit v písku malý bazének, jenž se po chvíli naplní horkou spodní vodou a vy tak budete mít termální lázně sami pro sebe. Za vidění stojí i Cathedral Beach, která je považována za nejkrásnější pláž na Novém Zélandu. Ubytování v oblasti Coromandel.

5. den: POLOOSTROV COROMANDEL A ROTORUA

Dopoledne můžete ještě strávit prohlídkou krásné oblasti poloostrova Coromandel a kolem oběda už vás čeká přejezd do jednoho z nejznámějších míst na severním ostrově, města Rotorua. Odpoledne můžete navštívit slavný Hobbiton – městečko, které bylo postaveno speciálně pro natáčení trilogie Pán prstenů a filmu Hobit. Prohlédnete si zde hobití nory či pravý středozemský hobití hostinec a nasajete atmosféru ze světa fantazie, která se v těchto kulisách pod širým nebem ukrývá.

Po příjezdu do města Rotorua budete mít možnost fakultativně vyzkoušet místní termální prameny a večer si užijete maorské vystoupení s tradiční večeří zvanou Hangi. Ubytování v Rotorua či okolí.

Bližší informace a cena vstupného do Hobbitonu u průvodce.

6. den: JEZERO TAUPO A GEOTERMÁLNÍ PARK WAI-O-TAPU

Dopoledne si užijete návštěvu geotermálních parků s gejzíry a bublajícím bahnem. Poté vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo a návštěva nejlepšího geotermálního parku Wai-o-Tapu, jehož vybuchující gejzíry, bahenní jezírka či krátery s vařící vodou hrají pestrými barvami. Nakonec si budete moci užít i koupání v termálních pramenech v přírodě, které využívají jen místní obyvatelé a jsou tak skryty před davy turistů. Ubytování v Turangi či okolí.

7. den: NÁRODNÍ PARK TONGARIRO

Ráno přejedete krátký úsek od jezera Taupo do národního parku Tongariro. Ten je znám především díky svým sopkám a krásným turistickým trasám. Budete se moci vydat na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Užijete si nádherné výhledy na okolní vulkány a krásná sopečná jezírka s tyrkysově modrou hladinou. Nachází se zde také Tongariro Alpine Crossing, která je považována za nejkrásnější jednodenní túru na Novém Zélandu. Ubytování v Turangi či okolí.

Možnost fakultativního vyhlídkového letu nad vrcholky sopek. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.

8. den: NAPIER

Návštěva města Napier, jež proslulo výrobou a vývozem vína. V jeho okolí se nachází rozlehlé vinice, které také můžete navštívit. Prohlédnete si též centrum města s jeho krásnou architekturou ve stylu art deco. Ubytování v Napier či okolí.

9. den: WELLINGTON

Dopoledne vás čeká vás pohodová jízda z Napieru do Wellingtonu. Cesta vede typickou novozélandskou krajinou, kterou si budete moci po cestě vychutnávat. Odpoledne si prohlédnete hlavní město Wellington a jeho pamětihodnosti jako je budova parlamentu nebo válečný památník. Město je kulturním centrem Nového Zélandu a za zmínku stojí také jeho krásná architektura. Procházku po centru si můžete zpříjemnit v některé z mnoha útulných restaurací, hospůdek nebo kaváren, či opustit rušný střed města a vyjet historickou lanovou dráhou až k botanické zahradě a k výhledům na celý přístav. Ubytování ve Wellingtonu či okolí.

10. den: TRAJEKTEM NA JIŽNÍ OSTROV

V dopoledních hodinách na vás bude čekat trajekt, s jehož pomocí se dopravíte ze severního ostrova na jižní. Během několikahodinové plavby se můžete kochat nádhernými scenériemi okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově budete pokračovat do oblasti města Nelson, kde se ubytujete. Město Nelson a jeho okolí jsou zároveň vstupní branou do dalšího nádherného národního parku, do nějž zavítáte další den. Ubytování v Nelsonu či okolí.

11. den: NÁRODNÍ PARK ABEL TASMAN

Celý den strávíte prohlídkou nádherného parku Abel Tasman. Čekají tu na vás především panenské divoké pláže, skvělé vycházky podél pobřeží či možnost projížďky na kajaku. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete i lachtany, kteří se často vyhřívají na skalnatém pobřeží. Vydáte se na příjemnou plavbu loďkou s možností projít se z jedné pláže na druhou. Během cesty tak poznáte velkou část národního parku Abel Tasman. Den si zpříjemníte koupáním na pohádkových plážích s křišťálově čistou vodou. Ubytování v Nelsonu či okolí.

12. den: GREYMOUTH A PALAČINKOVÉ SKÁLY PUNAKAIKI

Dopoledne se vydáte se do městečka Greymouth, jehož okolí bylo dříve významným nalezištěm zlata na Novém Zélandu. Cesta vede po krásném pobřeží, z něhož se nabízí úchvatné vyhlídky do okolní krajiny. Odpoledne se zastavíte na místě zvaném Punakaiki (Palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Skály vznikly zvětráváním pískovce na pobřeží a svým tvarem připomínají na sebe poskládané palačinky. V případě příznivého počasí si můžete cestou udělat také procházku k útesu, odkud lze pozorovat kolonii tuleňů. Ubytování v Greymouth či okolí.

13. den: NÁRODNÍ PARK ARTHUR´S PASS

Celý den strávíte turistikou v krásné přírodě národního parku Arthur´s Pass. V divoké horské oblasti s příkrými úbočími a hlubokými soutěskami si užijete nádherné výhledy do okolí. Budete obklopeni úžasnými horskými velikány, jejichž výška je kolem 2000 m. Zastavíte se také ve skalním městě Castle Hill, jehož obrovské balvany jsou rozesety po okolí. Roku 2002 pak bylo dalajlámou prohlášeno za spirituální centrum vesmíru. Mimo jiné se zde také natáčel film Letopisy Narnie. Ubytování v Greymouth či okolí.

14. den: LEDOVCE FOX A FRANZ JOZEF

Ráno se vydáte na cestu do vesničky Franz Josef. Zde si budete moci celé odpoledne užívat pohledů na ledovce Fox a Franz Josef, které patří mezi nejznámější a také nejdostupnější ledovce na Novém Zélandu. Budete se moci vydat na procházku, abyste si tyto přírodní skvosty zblízka prohlédli. Pro zájemce je možné vydat se fakultativně na túru přímo po ledovci s profesionálním průvodcem nebo jeho krásy obdivovat z paluby vrtulníku. Ubytování v oblasti Franz Josef nebo Fox.

Možnost fakultativního vyhlídkového letu vrtulníkem, túra po ledovci s průvodcem či návštěva termálních lázní. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.

15. den: JEZERO MATHESON LAKE A QUEENSTOWN

Dopoledne si prohlédnete nedaleké zrcadlové jezero Matheson Lake, které je známé tím, že se na jeho hladině zrcadlí okolní krajina a strmé hory. Dále budete pokračovat na jih až k městečku Wanaka, jež leží u jezera obklopeno úžasnou přírodou. V případě dostatku času se zastavíte v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town a odtud budete pokračovat až do cílové stanice ve městě Queenstown. Ubytování ve Queenstownu či okolí.

16. den: QUEENSTOWN

Celý den strávíte prohlídkou města Queenstown ležícího v krásné přírodě u jezera Wakatipu s výhledem na okolní hory a kaňony. Město je centrem všeho dění na jižním ostrově a podle mnohých také nejkrásnějším na celém Novém Zélandu. Dopoledne si projdete město a jeho centrum, odpoledne si pak můžete užít volný čas a sami poznávat další krásná místa. Budete moci například vyjet lanovkou na krásnou vyhlídku nad městem nebo se projet parníkem po jezeře. Ubytování ve Queenstownu či okolí.

Možnost fakultativního výletu na fjordy k místu Milford Sound. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.

17. den: PRŮSMYK LINDIS PASS A NÁRODNÍ PARK MT. COOK

Během dopoledne se vydáte z Queenstownu do vesnice Mount Cook. Po cestě můžete sledovat typické scenérie Nového Zélandu – krásná jezera, zelené louky a pasoucí se ovce. Uděláte si zastávku na focení u některých jezer a také v horském průsmyku Lindis Pass, odkud se vám naskytne výhled na místa, kde se natáčela slavná trilogie Pán prstenů. Odpoledne vás čeká krátká procházka v národním parku Mt. Cook pod stejnojmennou nejvyšší horou Zélandu. Užijete si cestu údolím s pohledy na zasněžené štíty hor, jezera a ledovce. Ubytování ve vesnici Twizel či okolí.

Možnost fakultativního scénického letu vyhlídkovým letadlem či helikoptérou s přistáním na ledovci. Aktuální nabídka a ceny fakultativních výletů u průvodce.

18. den: JEZERA TEKAPO A PUKAKI - CHRISTCHURCH - ODLET

Dopoledne si užijete cestu kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, jejichž mléčně modrá hladina vás zajisté uchvátí. Samozřejmostí bude zastávka na procházku v okolí jezer a focení. Poté již budete pokračovat až do města Christchurch. Odpoledne si můžete projít jeho centrum a užít si poslední pohodové chvíle na Novém Zélandu. Večer následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

19. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy. 

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Auckland s přestupem v Dubaji a Christchurch – Praha s 1 mezipřistáním a přestupem v Dubaji včetně všech poplatků
 • ubytování 15 nocí v 3* hotelech a motelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu 
 • výlety a treky dle programu včetně vstupů
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • plavba loďkou v národním parku Abel Tasman
 • maorská show s tradiční večeří
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek 18 000 Kč za jednolůžkový pokoj
 • stravování
 • vstupní poplatek do země (cca 25-35 NZD)
 • vstupy do objektů, které nejsou v programu 
 • vstupné do Hobbitonu (cca 2 390 Kč/ osoba)
 • fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 1 580 Kč/pobyt/osoba do 69 let, 2 240 Kč/pobyt/osoba nad 70 let

Důležité informace

Informace

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
Od druhé poloviny roku 2019 každý turista při vstupu do země zaplatí vstupní poplatek 25 až 35 novozélandských dolarů. Výjimku budou mít Australané, obyvatelé sousedních ostrovů a děti do dvou let.
Držitelé platných cestovních pasů České republiky mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu.
Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 3 měsíce!
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
03.03.2020 - 21.03.2020 Cena za osobu 55+ 99 490,- Objednat Detail
< >
1