najdete nás na facebooku

ELBA

 

Elba je třetím největším ostrovem Itálie po Sardinii a Sicílii. Nachází asi 10 km západně od pevniny, poblíž přístavu Piombino. Ačkoliv je jeho rozloha pouhých 224 km2, tvoří jeden z největších národních parků v Evropě. Chráněno je asi 18 tisíc ha pevniny a okolo 60 tisíc ha přilehlé vodní plochy.

 

Podle legendy vznikla Elba z perlového náhrdelníku,

který upadl z krku Venuši, bohyni lásky a krásy.

 

Malebnou krajinu s osmi velkými zátokami a spoustou menších dotváří hornaté vnitrozemí s nejvyšší horou Monte Capanne (1019 m). Elba je vyhledávanou destinací pro své klimatické podmínky, které jsou poměrně stálé a neměnné. Suchá léta, průzračné moře, udržované pláže a zajímavá historie vytváří z ostrova atraktivní místo nejen pro odpočinkovou dovolenou, ale také i pro aktivní. Mimo výprav za historií - pobyt Napoleona na ostrově (1814, 1815) - se návštěvníci mohou věnovat pěší turistice, vodním sportům, potápění i cyklistice. Pokud nejste vyloženě na aktivní dovolené a chcete si odpočinout, lenošit na pláži a užívat si sluníčka, ostrov nabízí přes 50 písčitých i oblázkových pláží

 

Dovolená na Elbě je ten typ dovolené, na které budete dlouho vzpomínat s úsměvem a pocitem štěstí, proto neváhejte a zajistěte si Vaši dovolenou na Elbě co nejdříve. Naši nabídku ubytování naleznete zde, navíc Vám rádi zajistíme i trajekt nebo v případě, že chcete tento ostrov poznat komplexně, tak i poznávací zájezd na Elbě.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE OBJEVTE ELBU
UBYTOVÁNÍ NA ELBĚ TRAJEKT NA ELBU POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA ELBU

 

 

 

Doporučujeme Vám podívat se na jeden pořad z cyklu Na cestě, který Česká televize natočila o Elbě.   

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185966822-na-ceste/212562260120029-na-ceste-po-elbe/