Vánoční New York

Přehled

Stava:Snídaně
Doprava:Letecká

Informace

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy s přestupem v Zurichu a přílet na letiště Newark Liberty v New Yorku. Transfer z letiště do hotelu a ubytování.

2. den – MIDTOWN NORTH
Prohlídka hlavního nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Pěší přesun k světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco, Chrysler Building. Pokračovat budete podél 5th Avenue St. Patrick´s Cathedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa.
Zastávka u Rockefeller Center, města uprostřed města. Times Square, náměstí, které nikdy nespí. Přesun a procházka po Central Parku. Návrat do hotelu, osobní volno.

3. den – MIDTOWN SOUTH
Den začnete procházkou od Union Square po světoznámé Broadway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company BuildingMetropolitan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná Flatiron Building.
Po světoznámé 5th Avenue dorazíte k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Vysokorychlostním výtahem vyjedete až do 86. poschodí, odkud budete mít možnost vidět New York téměř z ptačí perspektivy. Den zakončíte procházkou k Herald Square, a poté se projdete zpět po 5th Avenue. Návrat do hotelu, osobní volno.

4. den – CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY
Čínská čtvrť 
se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání.
Procházka po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (South of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi. Následuje procházka po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude procházka veřejným parkem High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu. Návrat do hotelu, osobní volno.

5. den – WALL STREET, GROUND ZERO a SOCHA SVOBODY
Přesun městskou hromadnou dopravou do historického bloku Manhattanu, Fraunces Tavern, odkazující na dobu starých koloniálních časů. Pěší přesun do nejznámější finanční čtvrti světa, kde se nachází Wall StreetTrinity Church, New York Stock Exchange nebo Federal Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bronzového býka, typický symbol této finanční čtvrti.
Pěší přesun k národnímu památníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku (v době prodeje zájezdu bylo dobrovolné vstupné). Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku (vstupné není zahrnuto v ceně zájezdu). Následuje prohlídka jižního Manhattanu – v City Hall Parku navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Den završíte projížďkou lodí k soše Svobody a na Ellis Island. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, osobní volno.

6. den – VOLNO - NÁKUPY, NÁVŠTĚVA MUZEÍ
Volný den vhodný k užívání si neopakovatelné vánoční atmosféry tohoto města. Vydejte se na vánoční nákupy, zastavte se na punč na vánočním trhu, nebo si užijte krásnou náladu v předvánočním Central Parku.

7. den – ODLET
Dopoledne volný program, transfer na letiště JFK a odlet do Prahy s přestupem ve Vídni.

8. den – PŘÍLET
Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu: Praha – Newark/ New York – Praha přestupem v Zurichu/ Vídni vč. všech poplatků
 • 6 nocí se snídaní v 3* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
 • vyřízení vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě 14 USD
 • předplacenou City Pass kartu (nutná pro absolvování zájezdu) *

*Zakoupením předplacené karty City Pass New York získáte vstupy do objektů, které v rámci programu navštívíte, a to za zvýhodněné ceny. Zakoupení této karty je nutné pro absolvování celého zájezdu.

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
Pořadí navštívených míst může být změněno. Zájezd je vhodný pouze pro aktivní turisty.
Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
06.12.2019 - 13.12.2019 Cena za osobu 44 990,- Objednat Detail
Last Minute
< >
1