Adventní Řím & Neapolský záliv

Přehled

Stava:Bez stravy
Doprava:Autobus

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za osobu 2 990,-
Cena za osobu 2 990,-

Informace

Program zájezdu

1.den
Odjezd z Prahy 10.00, Jihlava 11.30, Brno 12.50, Znojmo 14.30. Následuje tranzit přes Hatě - Vídeň - Tarvizio - Florencii do Říma.

2.den
Před Římem si uděláme ranní zastávku na hygienu a občerstvení podávané v autobusu. Po ranním občerstvení se vydáme do Říma. Autobus nás zaveze k zastávce metra v blízkosti centra. Metrem se za několik minut dopravíme k Vatikánu, kde začneme s prohlídkou. Tento den stihneme poznat Vatikánský stát, nám. Sv. Petra, prohlídku chrámu Sv. Petra (možnost vstupu do krypty s hroby mnoha papežů, možnost výstupu na kopuli chrámu Sv. Petra), Andělský hrad a samozřejmě Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí. Čas zbude i na individuální volno, můžete poslat pohled z Vatikánské pošty. Na večer se přesuneme na místo ubytování v blízkosti Říma. Ubytování je zajištěno v mobil-homech v campu na předměstí Říma. Mobil-homy jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. V rozsáhlém campu je restaurace a pizzeria.

3.den
Brzy ráno, ihned po snídani, se vydáme do Neapolského zálivu. Neapol již zdaleka není jen město romantiky. Je to především město reality jihu Itálie a město spojené s historií jihu. Nad Neapolí se vypíná sopka Vesuv. My autobusem vyjedeme na parkoviště ke kráteru, odkud se vydáme nenáročným asi 25 min. pochodem přímo ke kráteru. Tento den také navštívíme Pompeje. V r. 79 n. l. popel, voda a bahno pohřbily po výbuchu Vesuvu vše živé. V jediném okamžiku se život zastavil a my z otisků, které zde zanechali lidé v posledních chvílích svého života, poznáme, jak v tom čase žili. Také se zastavíme ve výrobně citrusových likérů. Nejenže ochutnáme, ale můžeme koupit dárek i domů. Na večer se vydáme zpět do Říma a ubytujeme se na stejném místě.

4.den
Ráno, po snídani, se vydáme do Říma ještě jednou a strávíme zde celý den. Antický Řím, to bude program pro dnešní den. Samozřejmě oči nezavřeme ani před dalšími architektonickými skvosty. Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské nám., Trajánův sloup, fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona, květinové náměstí, kde byl upálen Giordano Bruno. To je jen náhodný výčet toho, co budeme poznávat. A nebyli bychom v Římě, kdybychom si neudělali čas na pravou italskou kávu či jinou místní pochoutku. Navečer se vydáme na cestu zpět. Následuje tranzit domů po stejné trase.

5.den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.00, Brna cca 11.40, Jihlava cca 13.00, Praha cca 14.30).

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji,
 • GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil - homech (dvoulůžkový mobil-home za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový mobil-home za příplatek 1 300,- Kč za osobu za 2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu vč. teplého nápoje
 • pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu - 180,- Kč/os.
 • povinný příplatek za snídani v campu - 340,-/os., 2 snídaně
 • pojištění léčebných výloh - 200,-/os.
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) - 250,-/os.
 • vstupné do kopule chrámu Sv. Petra - cca 7 EUR, Koloseum - Forum Romanum - cca 14 EUR
 • jízdné městským autobusem nebo metrem - cca 12 EUR
 • vstupné do Vatikánských muzeí - cca 16 EUR

Důležité informace

Nástupní místa

Praha, Jihlava, Brno, Znojmo

Informace

Změna programu vyhrazena.
Upozorňujeme, že všichni klienti jsou povinni vyjet do zahraničí pouze s platným pojištěním léčebných výloh.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře ABC-Tours. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
28.11.2018 - 02.12.2018 Cena za osobu 2 990,- Objednat Detail
05.12.2018 - 09.12.2018 Cena za osobu 2 990,- Objednat Detail
Last Minute
< >
1