Sicilské vulkány aneb pěšky z panenských pláží až na vrcholky vulkánů

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká

Informace

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování. 

2. den – ETAPA Č. 1: MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA
Při první túře se seznámíte s jedním z nejznámějších sopečných velikánů. Etna, největší činná sopka Evropy, se vám představí v celé své kráse. Nejprve vystoupáte po stezce Schienadell´Asino až na vyhlídku umístěnou na úbočí tohoto majestátního vulkánu. Za dalšími výhledy se pak vydáte lanovkou až směrem k samotnému vrcholu Etny, kde si prohlédnete sopečné krátery, z nichž v době aktivity vytéká žhavá láva. To vše za doprovodu krásných vyhlídek do okolí.

3. den – ETAPA Č. 2: PANTALICA - TÚRA PODÉL ŘEKY ANAPO
Dnešní kroky vás povedou přírodním kaňonem podél řeky Anapo, která se jako had klikatí ve strmých vápencových soutěskách. A právě tady na vás čeká zážitek v podobě prastaré nekropole v Pantalice (UNESCO). Ve skalních stěnách si jedni z původních obyvatel Sicílie – národ Sikulů–  vytvářeli jeskynní hroby. Poté tyto hrobky využili další národy v dobách antiky jako svá přístřeší. Díky jejich odkazu si zde můžete prohlédnout více jak pět tisíc opuštěných obydlí a hrobek vytesaných do skal.

4. den – ETAPA Č. 3: PLAVBA NA OSTROV LIPARI
Dnes se přeplavíte na Liparské ostrovy. Přičemž začnete na nejoblíbenějším a největším z Liparských ostrovů – Lipari. Ostrov je bohatý na památky, kavárničky a restaurace. Díky své sopečné aktivitě umožňoval těžbu obsidiánu a dosud se zde těží pemza. Hlavní městečko se rozkládá mezi dvěma přístavy Marina Corta a Marina Lunga.
Již na přístavní hrázi vás přivítá kostelík a půvabná promenáda, kterou byste si neměli nechat ujít. Horní část městečka se nachází uvnitř pevnosti ze 16.století, která je nejatraktivnější částí města, a jejíž základy sahají až do doby neolitu. Pro nadšence archeologie stojí za doporučení Museo Eoliano, které vystavuje keramiku a sochy z doby bronzové a antiky.

5. den – ETAPA Č. 4: VÝSTUP NA SOPKU STROMBOLI
Čeká vás plavba na Stromboli, ostrov, který je ze všech Liparských ostrovů nejaktivnější a je proslulý permanentně činným vulkánem. Stromboli má nezaměnitelný, přímo ukázkový tvar sopečné pyramidy. V pravidelných intervalech tu lze pozorovat erupce. Za předpokladu příznivých klimatických podmínek vystoupáte k vrcholu s profesionálním průvodcem.

6. den – ETAPA Č. 5: OSTROV VULCANO A VÝSTUP KE GRAN CRATERE
Dnešní túra vás po prašné a úzké stezce bohaté na výhledy na všechny Liparské ostrovy zavede až k obrovskému Gran Cratere, který je hlavní dominantou celého ostrova Vulcano. Tento 80 m hluboký a až 200 m široký kráter je opravdovým velikánem a spatřit ho na vlastní oči pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkem.
Po zdolání tohoto kráteru můžete odlehčit unaveným nohám a vydat se k unikátní černé pláži, kde si užijete relax. Další možností zdravého odpočinku bude koupel v bahenním jezírku.

7. den – ETAPA Č. 6: TAORMÍNA
Po ostrovním dobrodružství si užijete jedno z nejatraktivnějších měst Sicílie. Vedle turistů láká také světovou smetánku, celebrity a umělce. Každý si tu přijde na své. Jedni si dopřávají delikatesy v luxusních restauracích a nakupují ve značkových obchodech, druzí čerpají poetickou atmosféru v křivolakých uličkách, rozkvetlých zákoutích středověkých paláců, či kýčovitých výhledech na moře a Etnu.
Podle časových možností ještě uděláte zastávku v přírodní rezervaci Alcantara, která je zajímavá svým kaňonem, jímž protéká křišťálově čistá říčka obklopená bujnou vegetací.

8. den - ODLET
Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Catania – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí v 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

 • příplatek 4 800 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (cca 35 EUR)
 • lanovka na Etnu (cca 60 EUR),
 • poplatek za vulkanologického průvodce průvodcem (cca 30 EUR)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 
 • povinnou pobytovou taxu 2 EUR/os./noc*

Důležité informace

Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno. Minimální počet účastníků: 20.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Delfín travel. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Poznámka

Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří nechtějí Sicílii poznávat jen jako klasický poznávací zájezd, ale zažít ji trochu jinak (a aktivněji).
Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
21.09.2019 - 28.09.2019 Cena za osobu 27 990,- Objednat Detail
Last Minute
< >
1