Korsika na kole v pohodě: 05.09.2019 - 16.09.2019

Přehled

Stava:Bez stravy
Doprava:Autobus
Datum:05.09.2019 - 16.09.2019
Cena:16 990,-
Cena za osobu/pobyt

Ceny

Kód Položka Cena
Cena za dospělého 16 990,-
Cena za dítě do 15 let 15 990,-

Informace

Program zájezdu

1.–2. den
Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, napříč korsickým národním parkem na západní pobřeží.

3. den
Autobusem do nejvýše položeného sedla na Korsice – Col de Vergio(1477 m) a dále nekonečný 34kilometrový sjezd na kole přes Évisu do Porta (pro zájemce malá zajížďka do kaňonu Spelunca ); fantastické přírodní útvary Calanche, malebná korsická vesnička Piana (50 km).

4. den
Okruh korsickým vnitrozemím přes malebnou horskou vesničku Vico; možnost koupání v řece Liamone, přes Casaglione zpět na pobřeží; odpočinek a koupání na pláži u kempu (50 km).

5. den
Hlavní město Ajaccio, typické korsické tržiště, muzeum a rodný dům Napoleona; odpoledne na kole údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) za prehistorickou kulturou Filitosa až do Propriana(30 km), možnost prodloužení podél pobřeží (57 km).

6. den
Autobusem do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène; na kole k megalitickým památkám Cauria (35 km).

7. den
Autobusem do sedla Col de St. Eustache a odtud na kole svéráznou krajinou s nádhernými výhledy, přes vesničky Aullène, Zonza a Ste. Lucie de Tallano zpět k moři do Propriana (50 km); alternativně přes sedlo s vesničou Arbellara (64 km).

8. den
Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), přejezd autobusem na východní pobřeží (den bez kol).

9. den
Skalní útvary a vodopád Piscia de Gallu, přehrada L´Ospedale, sjezd k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km) nebo okruh z kempu na nejkrásnější pláže ostrova (36 km).

10. den
Autobusem k přehradě L'Ospédale a dále přes sedlo Col de Bavella(1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím a kolem kaskád říčky Polischellu do Solenzary, možnost koupání (55 km).

11.–12. den
Ranní/dopolední přejezd do Bastie, odpolední/podvečerní trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Cena zahrnuje

  • průvodce
  • doprava autobusem s cyklovlekem
  • trajekt na Korsiku a zpět
  • 9x bungalov
  • potřebné mapy
  • pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Cena nezahrnuje

  • příplatek za jednolůžkový pokoj (povinný) - 5 100,- Kč

Důležité informace

Fakultativní služby

  • výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi 17,5 EUR/os., skupinové slevy).

Ubytování

Vždy 3 noci v kempu na jednom místě – 3x na západním pobřeží u Sagone, 3x na jihozápadním pobřeží u Propriana, 3x na jihovýchodním pobřeží u Porto Vecchia. Vybavení bungalovů: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1. ložnice oddělené postele, 2. ložnice s manželskou postelí, vlastní povlečení); společný prostor (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC).
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil

Většinou asfalt (místy horší kvality, variantně šotolina); kopcovitý profil (základní trasy jsou vždy kratší, převážně z kopce - do sedla vás vyvezeme autobusem, variantní trasy jsou delší, kopcovitější, avšak rozmanitější). Doporučujeme silniční (místy horší asfalt), trekingové nebo horské kolo.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Poznámka

Individuální stravování – místní restaurace v kempu nebo blízkém městečku, využití společné kuchyňky v bungalovu (možnost nákupu potravin na místě). Díky více dnům na jednom místě lze cyklistiku nahradit odpočinkem na pláži.

Informace

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků: 25.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře Adventura. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Slevy, podrobnosti k ceně

First-minute sleva 4 % do 1. 3. 2019