najdete nás na facebooku

SARDINIE

Kouzelný ostrov ve Středozemním moři s čarokrásnými písečnými plážemi, azurovým mořem a téměř nedotčenou přírodou patří k nejdéle osídleným částem Evropy. Jeho převážně hornatý povrch, protrhnutý velkou rovinou na jihozápadě, byl osídlen již v prehistorii a i pozdější osídlení nechala po sobě mnohé zajímavé stopy. Najdou se zde zbytky antických měst, středověkých opevnění i orientálních vesnic.

Sardinii, která byla ve svých přebohatých dějinách středem zájmu mnoha národů, začal turistický svět objevovat teprve nedávno. Náboženské prvky se zde harmonicky mísí s archaickými zvyky a tradicemi. S mnohými svátky jsou na Sardinii spojeny kulturní přehlídky nebo výstavy místních kulinářských výrobků. Především však každá z nich představuje jedinečnou příležitost seznámit se s bohatými folklórními tradicemi a také nahlédnout do sardinské duše plné zádumčivosti, zasmušilosti, nostalgie a křesťanské víry.

I když pobřeží není nijak výrazně členité, na mnoha úsecích ho tvoří  fascinující strmé útesy s jeskyněmi přístupnými pouze z moře jinde lemují mělké zátoky pláže svítící čistým bílým pískem. Ne nadarmo se říká, že na pobřeží Sardinie se najde kus Francouzské riviéry, Karibiku, Seychelských ostrovů i Tichomoří.

Krásné teplé podnebí ostrova z něj dělá také cíl turistů, kteří touží především po krásné krajině s koupáním v čirých vodách Středozemního moře. Sardinie, ráj milovníků přírody i historických památek, nabízí neopakovatelnou dovolenou pro všechny.