Gruzie - Bájná země s nevšední přírodou

Přehled

Stava:Polopenze
Doprava:Letecká

Informace

Trasa zájezdu

Tbilisi – Mccheta (Džvari, Sveticchoveli) – Gergeti Gudauri – Ananuri – klášter Gelati – Kutaisi – Prometheova jeskyně Mestia – Ušguli – Mestia – Palác Dadiani – Kutaisi – Katskhi Pillar – Pevnost Rabati – Achalciche – Vardzia – Park Bordžomi – Tbilisi  Signagi – Bodbe – Tsinandali Tbilisi

Program zájezdu

1. den - Přílet do Tbilisi v 15:30. Transfer na hotel a check-in. Volný zbytek dne. Nocleh.

2. den - Prohlídka města (Gruzínské národní muzeum)
Snídaně v hotelu, Prohlídka města Tbilisi. Prohlídku začneme ve Starém městě u kostela Methekhi ze 13. století. Následně navštívíme pevnost Narikala ze 4. století – jedno z nejstarších opevnění města. Dojdeme čtvrti Abanotubani proslavené sirnými lázněmi. Pokračujeme k Sionské katedrále a k Synagoze, kostelu Antchiskhati (6. století), také uvidíme Gabriadzevův orloj a „Konka“ – železniční vagon představující památník romantickým dopravním prostředkům Starého města. Jedná se o místo, kde je nejvíce zachované opevnění Starého města. Po obědě navštívíme Gruzínské národní muzeum. Následně pojedeme po Rustaveliské ulici. Uvítací večeře a nocleh.

3. den - Tbilisi – Mccheta (Džvari, Sveticchoveli) – Gergeti - Gudauri
Po snídani se vypravíme do původního hlavního města a náboženského centra Gruzie, Mccheta, které je staré 3000 let. Zde navštívíme dvě památky zapsané na seznamu UNESCO: klášter Džvari ze 6. století a katedrálu Sveticchoveli z 11. století, kde je pohřbeno Kristovo roucho. Poté vyrazíme do Stepancminda, hlavního města regionu Chevi. Ze Stepancminda vyjedeme džípy ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti ze 14. století, která se nachází na kopci ve výšce 2 170 m. Možná uvidíme i jeden z nejvyšších ledovců Kavkazského pohoří – Kazbek (5 047 m). Návrat do Gudauri. Večeře a nocleh v hotelu.

4. den - Gudauri – Ananuri – klášter Gelati - Kutaisi
Po snídani v hotelu odjedeme do regionu Imeretie, konkrétně do města Kutaisi – druhého největšího města Gruzie. Po cestě navštívíme pevnost Ananuri. Příjezd do Kutaisi a návštěva kláštera Gelati a jeho akademie – obojí založil král David IV. Budovatel ve 12. století a tyto pamětihodnosti jsou zapsány na seznamu UNESCO. Večeře a nocleh v Kutaisi.

5. den - Kutaisi – Prometheova jeskyně - Mestia
Po snídani v hotelu se vydáme navštívit Prometheovu jeskyni. Jedná se o jednu z nejznámějších a nejnavštěvovanějších jeskyní. Nachází se zde různé druhy stalaktitů, stalagmitů, krápníkových záclon, zkamenělých vodopádů, jeskynních perel, podzemních vod a jezer. Soubor šesti jeskyní se od sebe značně liší rozměrem a jedinečnými tvary zkamenělých vápenatých sintrů, které se uvnitř nacházejí. Jeskyně Golden Fleece (Zlaté Rouno) splňuje veškeré požadavky mezinárodního turismu. Poté se vydáme do Svanetie, která se nachází na jižním svahu centrálního Kavkazu a je obklopený vrcholky vysokými 3000-5000 metrů. Příjezd do Mestie. Večeře a nocleh v hotelu.

6. den - Mestia – Ušguli – Mestia
Po snídani se v džípech dopravíme do Ušguli. Jedná se o nejvýše položené místo v Evropě, které je trvale osídlené. Ve vesnicích se nachází staré věže a budovy, které jsou součástí Horní Svanetie a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Návrat do Mestie. Volno. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den - Mestia – prohlídka města – Palác Dadiani – Kutaisi
Snídaně v hotelu. Volný čas na to, abyste si mohli vychutnat příjemnou procházku městem. Odjezd do Kutaisi. Po cestě navštívíme malebný zámeček princů rodu Dadiani. Zámek je pokladem města a svědčí tak o jeho dřívějším významu. Rod Dadiani patří mezi staré šlechtické rodiny, který je známý svým příbuzenským vztahem s Napoleonem Bonapartem. Večeře a nocleh v hotelu.

8. den - Kutaisi – Katskhi Pillar – Pevnost Rabati – Achalciche
Po hotelové snídani budeme pokračovat do provincie Meschetie. Po cestě se zastavíme nedaleko Katskhi Pillar – kostelíku na vrcholu ohromné skály sloupového tvaru, kde budete mít možnost fotografovat (pozn.: turisté nemohu jít nahoru, tam smějí pouze kněží, nikdo jiný. Turisté ale mohou přijet do blízké vzdálenosti a pořídit nějaké fotografie (musí ale ujít vzdálenost přibližně 150 m, aby se dostali blíž ke skále). Poté odjedeme do Achalciche, kde navštívíme impozantní středověkou pevnost hradního komplexu Rabati, která v nedávné době prošla rekonstrukcí. Večeře a nocleh v Achalciche.

9. den - Achalciche – Vardzia – Park Bordžomi – Tbilisi
Ráno se vydáme do nádherného skalního města Vardzia z 12. století. Jedná se o jedno z nejvýše položených měst, které navštívíme během našeho zájezdu. Město se táhne podél řeky Kura (gruzínsky Mtkvari), a to v délce více než 1,5 km. V kostele vytesaném ve skále jsou ohromující fresky z 12. století. V komplexu nalezneme také obydlí, tzv. halové či jednolodní kostelíky, vinné sklepy atd. Po cestě také navštívíme pevnost Khertvisi z 10. století. Návrat do Tbilisi. Pokud zbyde čas, budeme se moci projít po parku Bordžomi a ochutnat místní minerální vodu. Večeře a nocleh v Tbilisi.

10. den - Tbilisi - Signagi – Bodbe – Tsinandali - Tbilisi
Po snídani v hotelu pojedeme navštívit město Signagi. Po prohlédnutí tohoto královského města z 18. století budeme mít možnost degustace místních vín. (Volitelně je také možnost ochutnat domácí vína, která se uchovávají v ohromných keramických nádobách zvaných „kvevri“ (amfora), jež jsou zakopané do země, a gruzínský chleba + možnost zhlédnout speciální ukázku výroby Čurčchela – 12 $/osoba). Poté pojedeme do kláštera Bodbe, kde je hrob sv. Niny. Následně navštívíme sídlo Alexandra Čavčavadze. Tento komplex, postavený v 19. století v Tsinandali, je proslulý svými ozdobnými zahradami. Projdeme si místnosti a chodby muzejního domu a přilehlá botanická zahrada nás vrátí zpět do světa a období jeho původních obyvatel. Návrat do Tbilisi. Večeře a nocleh v hotelu.

11. den - Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu ve 12:00. Volno. Odjezd na letiště v 15:00. Odlet v 18:30. 

Cena zahrnuje

- pojištění CK proti úpadku
- dopravu (letenky v nejnižší knihovací třídě vč. poplatků)
- místní transfer
- ubytování ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí
- český doprovod a místního průvodce

Cena nezahrnuje

- večeře v den příjezdu
- cestovní pojištění léčebných výloh nebo storna
- individuální vstupy, které nejsou v programu
- spropitné

Slevy, podrobnosti k ceně

Ceny a termíny jsou orientační. Minimální počet účastníků - 10.
Změna programu vyhrazena.
Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

Ostatní termíny

Kód Termín odjezdu a příjezdu Pokoj Cena
04.09.2018 - 14.09.2018 2lůžkový pokoj 43 900,- Objednat Detail
< >
1